Sakaryaspor'lu futbolcular isyanda!

  • Giriş : 29.11.2007 / 14:02:00
  • Güncelleme : 29.11.2007 / 14:05:42

Sakaryasporlu futbolcuların alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle toplu olarak antrenmana çıkmadıkları bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TFF 1. Lig'de şampiyonluğun önemli adaylarından Sakaryaspor, sıkıntılı günler yaşıyor. Edinilen bilgiye göre, Sakaryasporlu futbolcular, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle toplu olarak dün akşamki antrenmana çıkmayarak yönetimle görüşme talep ettiler. Antrenmana çıkmayan futbolculara noter tespiti yapıldı.

Bunun üzerine toplanan yönetim kurulu, futbolcularla bir araya gelerek konuyu görüştü. Kulüp basın sözcüsü Halit Evin, toplantının ardından yaptığı açıklamada, 8 maç başı priminin daha önce ödendiğini, 6 maç başı priminin de bankaya yatırıldığının bildirilmesine rağmen futbolcuların alacaklarının hepsini istediğini belirtti.

-DİSİPLİN TALİMATI UYGULANACAK-

Sakaryaspor Yönetim Kurulu, bunun üzerine toplanarak gelişmeleri değerlendirdi. Toplantıdan sonra yapılan yazılı açıklamada, oyuncuların Diyarbakırspor maçından sonra, sporcu ahlakına yakışmayacak şekilde antrenmana çıkmayarak, toplu eylemde bulunduğu belirtildi.

Kulübün birçok Anadolu kulübündekine benzer maddi sıkıntı yaşadığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Buna rağmen oyuncularımıza eksik de olsa 14 hafta boyunca düzenli ödemeler yapılmıştır, ancak oyuncularımız Diyarbakırspor maçından sonra sporcu ahlakına yakışmayacak şekilde, antrenmana çıkmayarak toplu eylemde bulunmuşlardır. Sakaryaspor büyük bir camiadır, yaşananlar camiayı ve taraftarımızı üzdüğü gibi, futbolcularımızın alacaklarını ödemek için günün her saati çalışan ve çabalayan yönetim kurulumuzu derinden yaralamıştır. Bugün itibariyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Gerektiğinde yönetim kurulumuz kulübün disiplin talimatını uygulayacak ve gereğini yapacaktır. Kulübümüzun 42 yıllık onurlu tarihinde yaşanmamış bir olayı camiaya yaşatan hiçbir oyuncu Sakaryaspor'un üzerinde değildir. Sakaryaspor formasını giymek her futbolcuya nasip olmaz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious