Sakat girdiler, sağlam çıktılar!

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Ereğli Belediyesi Zabıta ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan dilenciler, sakat olarak girdikleri emniyet müdürlüğünden sağlam bir halde çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet binasına götürülen Perşembe pazarında dilenen A.G'nin ayağındaki sargı çıkarıldığında sakatlığının bulunmadığı anlaşıldı. Kolunu elbisesinde saklayan bir dilencinin de herhangi bir sakatlığının bulunmadığı belirlenirken, boynunu kırık gösteren A.A'nın da sahtekarlık amacıyla boyunluk taktığı tespit edildi.

Sahte dilenciler, vatandaşları kandırmak ve haksız kazanç elde ederek Kabahatler Kanunu çerçevesinde suç işledikleri gerekçesiyle Ereğli Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce göz altına alındı. Dilencilerin üzerinden 80 YTL ile boş bira kutuları çıktı.

Dilencilerden A.A., pazar kurulan şehirlere minibüsle toplu olarak gittiklerini ve isteyenleri köylere bıraktıklarını söyledi. Kendisinin Ereğli'ye ilk geldiğini ifade eden A.A., daha çok Ankara'ya gittiğini belirtti. Ereğli Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen dilenciler, Kabahatler Kanunu gereğince haklarında kesilen para cezasının ardından serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious