"Sakatlar bahane olamaz"

  • Giriş : 23.11.2007 / 14:31:00

Galatasaray teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp, Trabzonspor maçı öncesi takımda çok sayıda sakat olduğunu ancak bu maçtan galibiyet beklediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Feldkamp, 25 Kasım Pazar günü deplasmanda yapacakları Trabzonspor maçı öncesinde sakat futbolcu sayısının kendileri için sıkıntı olduğunu, ancak bunun hiçbir zaman bahane olmayacağını kaydetti.

Florya Metin Oktay tesislerinde basına konuşan Alman teknik adam, "hiçbir teknik direktör bir maça çıkarken beraberliğe oynayacağını söylemez. Tabii ki beraberliğe oynarsanız mağlup olmanız çok olası. Kimse de beraberlik için oraya gittiğimizi sanmasın" dedi.

Ayhan, Okan ve Linderoth'un ardından sakatlar listesine Hakan Şükür ve Nonda'nın da eklendiğini ifade eden Feldkamp, "sakatlıkları konuşuyoruz ama buna gerek yok. Trabzon'a gidecek kadar oyuncumuz var ve onlarla gideceğiz" diye konuştu.

Hakan Şükür ve Nonda'nın yerine Özgürcan, Serkan ve Ümit Karan gibi forvetlere sahip olduklarını belirten Kalli, "bu tip sakatlıkların hesabını zaten yapmak zorundayız" dedi ve şöyle devam etti:

"Aslında sakatlıklar konusunda tam sınıra vardık. Linderoth olsun, Hakan Şükür olsun, böyle giderse altyapıdan bazı futbolcuları çağırma durumumuz olabilir.

"Bazı sakatlıklardan ise hiç bahsetmiyorum. Sabri milli takımda sakatlanmasından sonra yedi hafta oynayamadı. Ayhan önemli bir ameliyat geçirdi. Yine Okan'ın sakatlığı...

"Asıl sorun sakatlıkların olması değil, çok yoğun bir maç trafiği içinde olmamız. Hafta içi ve hafta sonu maçlar yapmamız bunu etkiliyor. Maçlarla alakası olmayan şanssız sakatlıklarımız da oldu.

"Linderoth'un kasığında sakatlığı çıktı. Biliyorsunuz, Hakan Şükür ile Lincoln antrenmanda çarpıştılar. Fakat Lincoln'ün bu hafta oynayabilecek duruma gelmesi bizim için sevindirici bir durum. Sakatlıklar işin bir parçası."

Alman teknik adam, "eğer Linderoth'un sakatlığı dolayısıyla sahada Mehmet Topal'ı veya Uğur'u görürsek, bu oyuncuların kendilerini ispat etmesi açısından pozitif düşünebiliriz" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious