Sakık'tan Erdoğan'a papuçlu gönderme

Sakık'tan Erdoğan'a papuçlu gönderme.12919
  • Giriş : 19.12.2008 / 20:40:00

TBMM Genel Kurulu’nda önceki gün Başbakan Tayyip Erdoğan’ın "Nazizmi hortlatma" suçlamasıyla başlayan tartışma dün DTP’lilerin Irak’taki pabuç fırlatma olayına gönderme yaptığı çıkışlarla sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve RTÜK bütçesinin görüşmesinde, Nazım Hikmet, Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney'in fotoğraflarını kürsüye taşıdı.

Bu kişilerin sürgünde öldüğünü söyleyen Sakık, "Sizin çocuklarınız ABD'de, Avrupa'da okudu. ABD'de okuyacak hiçbir Anadolu çocuğu yok. Bizim çocuklarımız, Türkü ile Kürdü ile bu anlamsız kavgada yaşamını yitiriyor. Biz bunun bitmesini istiyoruz" dedi. Sakık'ın, 12 yaşındaki Uğur Kaymaz'ın 13 kurşunla öldürüldüğünü söylemesi üzerine AKP Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır, "Bizim çocuklarımız devlete taş atmıyor" dedi.

Sakık, "Kendi çocuklarınızın yerine koysanız, böyle laf atmazsınız. Bu çocuklara ikinci, üçüncü sınıf muamelesi yaparsanız, kafanıza pabuç da yersiniz. Dağlara çıkıyorlarsa, sizin ret ve inkar politikanız nedeniyle çıkıyorlar" yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*