Sakınmaz'ın Ülker'i şok eden sahteciliği

Sakınmaz'ın Ülker'i şok eden sahteciliği.9735
  • Giriş : 18.04.2009 / 14:51:00

Edebiyat dünyasının büyük bir skandalla çalkalanmasına sebep olan Şenol Koray Sakınmaz'ın nüfuz sahteciliği de ortaya çıktı. Sakınmaz sitesinde, Ülker'den habersiz reklamını kullanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edebiyat dünyası bugünlerde büyük bir skandalla çalkanıyor. Nazan Bekiroğlu'nun Yûsuf ile Züleyha kitabını kendi adıyla yayımlayan Şenol Koray Sakınmaz'ın, bir de nüfuz sahteciliği çıktı.

Nazan Bekiroğlu'nun 2000 yılında yayımladığı ve bugüne kadar 27 baskı yapan Yusuf ile Züleyha kitabını 2006'da 'Züleyha' ismiyle ve kendi imzasıyla yayımlayan Sakınmaz'ın marifetleri bununla da sınırlı değil.

Edebiyat dünyasındaki intihalden öte 'aşırma'ya dönüşen ve başkasının kitaplarını kendi adıyla basan Sakınmaz'ın sitesinde; Türkiye'nin en büyük şirketlerinden bir tanesini sponsoruymuş gibi göstermeye çalışıyor.

Sitesinde Ülker gibi kurumsal bir markanın reklamını 'sanki Ülker tarafından destekleniyormuşcasına' sitesine koyması nüfuz sahteciliğin hangi boyutlara ulaştığını ortaya koyuyor.

Haber 7'de yayınlanan intihal haberinin ardından Sakınmaz'ın sitesine giren Ülker Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker; Ülker'in reklamını görünce şoka uğradığını belirtiyor.

Haber 7 'ye konuşan Zuhal Şeker; Sakınmaz ile herhangi bir sponsorluk anlaşması yapmadıklarını ve hiçbir zaman reklam ilişkisine girmediklerini ifade ediyor.

Sakınmaz'ın Ülker'in bilgisi olmadan ve izinsiz olarak kurumun adını kullandığını, Ülker'in reklamını almış gibi göstererek direk ve dolaylı desteklerini arkasında göstermeye çalıştığını ve Sakınmaz'ın bundan nüfuz veya çıkar sağlamayı hedeflediğini sandığını ifade eden Şeker; Şenol Koray Sakınmaz ile hiçbir ilişkilerinin olmadığını açıkladı.

Mahkemeye başvurup haklarını arayacaklarını ifade eden Şeker bu durumdan son derece rahatsız olduklarını; büyük bütçelerle tesis etmeye çalıştıkları imajlarının bu tür küçük ve yakışıksız işlerle zedelenmesinden son derece rahatsız olduklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*