Sakıp Sabancı için mevlit okutuldu

  • Giriş : 13.04.2007 / 00:00:00

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. Yönetim Kurulu ve Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti eski Başkanı Sakıp Sabancı anısına Adana’da mevlit okutuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sabancı Merkez Camii’ndeki mevlide katılan Güler ve Türkan Sabancı’dan cami çıkışında kimileri iş, kimileri de para istedi.

10 Nisan 2004’de hayatını kaybeden merhum işadamı Sakıp Sabancı, Adana’da okutulan mevlitle anıldı. Hacı Ömer Sabancı Vakfı’nın (VAKSA) düzenlediği mevlide, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı’nın eşi Türkan Sabancı, kızı Sevil, torunu Melisa, AKP Adana Milletvekili Ayhan Zeynep Tekin Börü, Advansa Sasa çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cuma namazı sonrası okutulan mevlide katılan Sabancı Ailesi, başlarını eşarpla bağlayıp, dualar etti. Adana'nın tanınmış mevlithanları tarafından okunan mevlit ve Kuran’ı Kerim, yaklaşık 1.5 saat sürdü. Mevlidi sonuna kadar dinleyen Güler ve Türkan Sabancı, bir süre camiyi gezdi. Bazı vatandaşlar, mevlit çıkışında polis ve özel güvenlik görevlileri tarafından korunan Güler Sabancı’nın yanına gitmek istedi. Sabancı’dan para ve iş isteyen 3 kişi, korumalar tarafından engellenerek, uzaklaştırıldı. Güler Sabancı ayrıldıktan sonra camiden çıkan Türkan Sabancı’nın ise yorgun olduğu gözlendi. Bir kişinin kolundan tutarak yürüdüğü Türkan Sabancı’dan ‘açım’ diye para isteyen bir kişiye de, korumalar 50 YTL verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious