Sakka'dan ilginç ifade

  • Giriş : 14.09.2007 / 18:04:00

Sakka, "11 Eylül olayını gerçekleştiren 6 kişi ile Yalova'da kamp yaptıkları zaman karşılaştım. Böyle bir saldırı yapacaklarını bilseydim, onlara 4 uçağı da Pentagon'a vurmaları tavsiyesinde bulunurdum." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

El Kaide terör örgütü lideri olarak bilinen Louai Sakka, bugün 11 Eylül saldırıları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Avukatı aracılığı ile açıklama yapan Sakka, "11 Eylül olayını gerçekleştiren 6 kişi ile Yalova'da kamp yaptıkları zaman karşılaştım. Böyle bir saldırı yapacaklarını bilseydim, onlara 4 uçağı da Pentagon'a vurmaları tavsiyesinde bulunurdum." dedi.

Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'nden yatan Sakka, savcıya hakaret ettiği gerekçesi ile hakkında açılan davanın bugün üçüncü duruşması yapıldı. Duruşmadan sonra Sakka, duruşma konusu dışında açıklama yapma isteğinde bulundu. Savcının izin vermesi üzerine Sakka duruşmadan sonra bir süre Avukatı Osman Karahan ile görüşerek açıklama yaptı.

Sakka, 11 Eylül 2001 tarihinde ABD'ye saldırı düzenleyenlerden 6 kişiyle Yalova'da eğitim yaparken karşılaştığını açıkladı. Sakka, konuyu şöyle aktardı; "11 Eylül saldırılarında uçakta bulunan 6 kişi Türkiye'de Yalova'da saldırılardan önce eğitim aldılar. Bunlar 2000 yılının başlarında Gökçedere köyünde bir otelde eğitim alıyorlardı. Yanlarında 20 genç daha vardı. Ben de orada onlarla karşılaştım. Böyle bir saldırı yapacaklarından kesinlikle haberim yoktu. O sıra saldırı ile ilgili herhangi bir şey söylemediler. Eğer bana söyleselerdi. Ben onlara 4 uçağın dördüyle de Pentagon'a vurmalarını tavsiye ederdim. Sivil hedeflere vurmalarını istemezdim. Bunlar otelden sabah çıkıp dağlara doğru koşuyorlardı. Poliste bunlardan şüphelendi. Bunların hepsini topladı. Pasaportlarını kontrol etti. Suç unsuruna rastlamayınca tekrar geri bıraktı. Bunlar eğitimlerini tamamlayıp gitikten bir yıl sonra 11 Eylül saldırıları gerçekleşti. Saldırılarda isimleri ve resimleri açıklanınca tanıdım. Bunlar Ahmet El Gabidi, Halit El Şehri, Salim El Mukaid, Settam El Sutami ve Gamidi isimden iki kişi idiler. Zaten giriş çıkışlar incelenirse bu kişilerin isimlerine rastlanırdı. Benim El Kaide ve 11 Eylül olayı ile bağlantım olsaydı bunları yönlendiriridim. Hiç kimse ile bağlantım yok. Benim felsefem sivillere zarar vermemek. Antalya'da İsrail Turis gemilerine saldırı düzenlemekle suçlandığım olayda da eğer böyle bişey yapmak isteseydim Antalya yakınlarında bunu gerçekleştirirdim. Ben sivillere zarar vermem."

Kendisini cezaevinde rahat bırakılması için açıkladığını belirten Sakka, kendisini hiç kimse ile bağlantısı olmadığını açıklamasında vurgulandı. Sakka'nın açıklamasının devamı şöyle: "Bunu açıklamamın sebebi, beni cezaevinde rahat bıraksınlar. Cezaevine CIA ajanları gelip iki de bir beni sorguluyor, cezaevi müdürü iki de bir gelip beni tehdit ederek bilgi vermemi istiyor. 3 sefer koğuşumda yangın çıktı suçu bana attılar, ben sigara bile içmem nasıl yangın çıkartabilirim?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious