Sakka'ya yoğun güvenlik tedbirleri

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Louai Sakka'nın kaçırılacağı yönündeki haberler üzerine, duruşma için Kocaeli'den İstanbul'a götürülüşü sırasında alınan geniş güvenlik önlemleri bugün de sürdürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü El Kaide'nin Türkiye yapılanması içinde faaliyet gösterdikleri, İstanbul'da 15 ve 20 Kasım 2003 tarihlerindeki bombalı saldırılara karıştıkları öne sürülen 73 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasına başlandı.

Louai Sakka'nın da aralarında bulunduğu 9 tutuklu sanık ceza evi aracıyla saat 09.45 sıralarında Beşiktaş Adliyesi'ne getirildi. Sanıkları taşıyan ceza evi aracına çok sayıda jandarma ve polis aracının da eşlik ettiği görüldü.

Sanıklardan biri olan Louai Sakka, kaçırılacağı yönündeki haberler üzerine tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi'nden dün olduğu gibi bugün de geniş güvenlik önlemleri altında çıkarıldı.

Güvenlik İstanbul sınırında artırıldı

Sakka'nın konvoyunda dün Kandıra Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi'nden çıkarken iki cezaevi aracı bulunurken, bugün sayı bire düşürüldü.

Cezaevi aracına Kocaeli il sınırları boyunca Jandarma Komutanlığına ait biri zırhlı dört araç eşlik etti.

Güvenlik önlemleri, Gebze ilçesine bağlı Şekerpınar beldesinde İstanbul'dan gelen polis ve askerlerin de bulunduğu 30 aracın konvoya katılmasıyla üst düzeye çıkarıldı.

Burada konvoya, İstanbul'dan gelen ikinci bir cezaevi aracının eklenmesi dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious