Saklambaç oynarken kuyuya düştü ve öldü

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Sultanbeyli'de arkadaşlarıyla saklambaç oynarken boş bir dükkana giren 6 yaşındaki Can Cengöz (6), 25 metre derinlikteki kuyuya düşerek hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre acı olay Sultanbeyli Mehmet Akif Mahallesi Sevindik Sokak'ta meydana geldi. Memleketleri Bitlis'ten işsizlik ve geçim sıkıntısı nedeniyle Sultanbeyli'de ki akrabalarının yanına göç eden Cengöz Ailesinin küçük çocukları Can, arkadaşlarıyla saklambaç oynamak için evden dışarı çıktı. Oyun sırasında Can birara, kapısı açık bırakılan ve kullanılmayan bir dükkana girdi. Kepenkleri kapatılmayan ve kapısı açık bırakılan dükkana kolaylıkla giren küçük çocuk, üzeri yeteri kadar örtülmeyen 25 metre derinliğindeki kuyuya düştü.

Küçük çocuk olay yerinde can verirken, Şevket Er isimli vatandaşa ait olduğu öğrenilen dükkana kimse girmediği için olay anlaşılamadı. Uzun süre çocuklarından haber alamayan ailenin ve yakınlarının aramaları sonucu küçük Can'ın kuyuya düştüğü öğrenildi.

Sultanbeyli ve Ümraniye İtfaiye Ekipleri tarafından 4 saat süren çalışmalar sonucu kuyudan güçlükle çıkartılan Can Cengöz'ün cesedi, otopsi yapılması için AdliTıp Kurum Morgu'na kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious