Saldırgan adresi karıştırmış

  • Giriş : 28.08.2006 / 00:00:00

Turban Marina’nın eski müdürü Haydar Mengi’nin evine önceki gece el bombası ve molotofkokteylli saldırı düzenlenmek istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olaya el koyan İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, hedefin Haydar Mengi olduğunu kısa sürede tespit etti. Daha önce defalarca adam kaçırma, ruhsatsız silah bulundurma ve organize suç örgütü üyesi olduğu iddiası ile gözaltına alınan Tekin Yalnız’ın arandığı kaydedildi. Haydar Mengi, Turban Marina’nın müdürü olduğu yıllarda kurumu zarara uğrattığı iddiasıyla aranırken yurtdışında yakalanmıştı.

F.Bahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı’nın Balmumcu İtri Sokak, No: 13’te bulunan iki katlı evinin bahçesine geçtiğimiz gün sabaha karşı 2 molotofkokteyli ve el bombası atıldı. Patlayıcıları attıktan sonra evin kapısına benzin dökerek ateşe veren saldırgan kayıplara karıştı. Polis tarafından bilgisine başvurulan Murat Özaydınlı, işleri ile ilgili herhangi bir kişi ya da grupla sorun yaşamadığını, saldırıyı kimin yaptığını bilmediğini söyledi. Soruşturmayı genişleten Emniyet birimleri bombalı saldırının asıl hedefinin Haydar Mengi olduğunu belirledi. İfadesine başvurulan Mengi, bir süredir Tekin Yalnız isimli kişinin tehditlerine maruz kaldığını belirtti. Yalnız’ın kendisinden lüks bir araç istediğini söyleyen Mengi, olay gecesi saat 02.30 sıralarında “Bundan sonra evine, ailene, arabana dikkat et. Her şeyine zarar gelebilir.” şeklinde tehdit mesajı aldığını söyledi. Bu mesajın atılmasından yarım saat sonra Murat Özaydınlı’nın evinin bahçesine el bombalı ve molotoflu saldırı düzenlendi.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious