Saldırgan eskiden Alman devleti adına çalışıyormuş

Saldırgan eskiden Alman devleti adına çalışıyormuş.12201
  • Giriş : 19.04.2008 / 16:51:00

Almanya'nın önde gelen siyasi dergilerinden Focus, 1972 yılında Münih kentinde İsrailli sporculara karşı düzenlenen saldırıyı organize eden Filistinli teröristlerden birinin yıllarca Alman Anayasayı Koruma Dairesi (BfV) adına çalıştığını ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dergide BfV ile Federal Suç Dairesi (BKA) ve Federal Başsavcılığın gizli belgelerine dayanılarak verilen haberde, Filistin Kurtuluş Örgütünün (PLO) eski güvenlik şefi olan Atef Bseiso'nun, yıllarca BfV'ye Filistin gerilla gruplarının planları ve yapıları hakkında bilgi verdiği iddia edildi.

Bseiso'nun, 1992 yılının haziran ayında İsrail Gizli Servisi Mossad tarafından Paris'te öldürülmeden 3 gün önce BfV yetkilileriyle bir araya gelerek, Almanya'daki Filistinli teröristlerin silah depoları hakkında bilgi verdiği, ancak bu bilginin doğru çıkmadığı kaydedildi.

''Kara Eylül'' adlı Filistin terör grubu 5 Eylül 1972 tarihinde Münih kentindeki Olimpiyat Köyü'nü basarak 2 İsrailli sporcuyu öldürmüş, 9 İsrailli sporcuyu da rehin alarak kaçmak için Münih hava alanına gitmiş, burada güvenlik güçleriyle meydana gelen çatışmadaysa bu 9 sporcunun yanı sıra 1 Alman polisi hayatını kaybetmiş, 5 terörist de öldürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious