Saldırganın babası; 'Bu olayın ardında gizli oyunlar var'

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Danıştay 2. Dairesi'ni basarak 5 kişiyi silahla yaralayan Alparslan Arslan isimli avukatın İlköğretim Müfettişi Babası İdris Arslan, bu gün geldiği Elazığ Adliyesi'nde ifadesi alındıktan sonra evini ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Evinden çıkışda yaptığı kısa değerlendirme de oğlunun bu tür bir olaya karıştığından dolayı büyük bir şaşkınlık yaşadığını belirten Arslan, "Üzücü bir olay hiç kimsenin tasvip etmeyeceği bir hadise. Ben devlet memuruyum görevde iken duydum. Hala haberleri dinleyebilmiş değilim. Görev alanımdan yeni döndüm ." dedi.

Oğlunun hiç bir örgütle bağlantısının olmadığına vurgu yapan İdris Arslan, "Oğlum vatanını milletini seven biriydi. Böyle bir olayı gerçekleştirmiş olabileceğine inanamıyorum." diye konuştu.

Arslan ayrıca olayın Danıştay'ın vermiş olduğu başörtüsü kararı ile ilgisinin bulunmadığını düşündüğünü kaydetti.

Elazığ Doğukent Mahallesi 18. Sokak'ta ikamet eden Arslan ailesinin evinde matem havası yaşanıyor. Olayın televizyon kanallarında görülmesinin ardından Arslan ailesi de büyük bir şok yaşadı.

Yakın akrabaları ile eve kapanan Arslan ailesi kimseyle konuşmamanın yanısıra büyük bir üzüntü içerisinde. Komşuları ise yaşanan üzücü olayın kendi başlarına gelmişçesine büyük üzüntü içerisinde.

Bu tür bir hadisenin yaşanması sonrasında büyük bir şaşkınlık yaşadıklarına işaret eden mahalle sakinleri, "Ailesi çok temiz insanlar. Hepsi okumuş, kültürlü insanlar. Bu tür bir hadisenin yaşanmasına bir anlam veremiyorum." şeklinde konuştu.

Olayın zanlısı Alparslan Arslan'ın yıllardır dışarda okul hayatını sürdürdüğünü belirten komşuları, sadece yaz tatillerinde gelip, ailesiyle tatilini geçirdiğini söyledi.

Elazığ Baro Başkanı Selçuk Cirit ise Alparslan Arslan'ın kendileriyle hiç bir bağlantılarının olmadığını belirterek, yapılan saldırıyı kınadıklarını açıkladı.

Yaşanan saldırının Danıştay Başkanlığı şahsında yargıya yapılmış bir saldırı olduğunu belirten Cirit, "Bence bu ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin çevirdiği bir oyundur. Türkiye'de ki her türlü rejim ve siyasi kaos ortamından faydası olanların yaptığı bir komplodur. Bu olaydan kesinlikle vatanını seven insanların hiç bir beklentisi ve çıkarı olamaz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious