Saldırganların aileleri hain saldırı için ne dedi?

Saldırganların aileleri hain saldırı için ne dedi?.17717
  • Giriş : 11.07.2008 / 04:12:00
  • Güncelleme : 11.07.2008 / 00:12:47

ABD Konsolosluğu önünde polisle girdikleri çatışmada ölen teröristlerin aileleri şaşkın.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terörist Erkan Kargın'ın evinden ses çıkmıyor. Saldırgan Bülent Çınar'ın ailesi ise çocuklarının kandırıldığını ve kullanıldığını söylüyor.

İstinye'de bulunan ABD Konsolosluğu'na yönelik saldırı sırasında, polisle girdikleri çatışmada öldürülen teröristlerden Bülent Çınar'ın ailesi olayın şokunu yaşıyor.

Bülent Çınar'ın dayısı Cengiz Örs: Bu çocuk evden çıkmıyordu. Kız gibi bir çocuktu. Ben dayısı olduğum halde bana bile gelmiyordu. Bu çocuk kandırıldı.

Bülent Çınar'ın eniştesi Engin Şerit: Akrabalarından başka kimseye gitmezdi o çocuk. karıncayı incitmeyecek bir çocuktu. Hala şaşırıyoruz. kesin kandırıldı. Ama kim kandırdı ne oldu bilmiyoruz.

9 ay önce askerden gelen Bülent Çınar'ın yakınları, oğullarının böyle bir olaya karışmasına anlam veremiyor. Dayısı Celal Öz ise Bülent'in, dünkü saldırıda ölen Erkan Kargın tarafından kandırıldığını iddia ediyor.

Olayı ilk duyduklarında şehit polislere üzülen Çınar ailesi, saldırganlardan birinin kendi çocukları olduğunu duyunca şok olmuş.

Polis ekipleri yaşanan olaydan sonra Çınar ailesinin evine baskın yaptı. Çınar ailesinden Bülent Çınar'ın ağabeyleri Atilla Çınar, Servet Çınar ve kız kardeşlerinin nişanlısı, gözaltına alındı.

Diğer terörist Raif Topçıl'ın babası Muhsin Topçıl'in Hizbullah terör örgütüyle bağlantısı olduğu ortaya çıktı. Muhsin Topçıl, 1996 yılında Bitlis'te gerçekleştirilen Hizbullah terör örgütüne yönelik operasyonda yakalanıp 3 ay cezaevinde yattıktan sonra serbest bırakıldı.

Polis noktasına saldıran ve çatışmada ölen terörist Erkan Kargın'ın evinden ise hala ses çıkmıyor. Saldırıyı düzenleyen teröristleri Erkan Kargı'nın organize ettiği iddia ediliyor. Son dönemde teröristlerin eğlenceye fazlaca düşkünlükleri ve sık sık alkol aldıkları ifade ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*