'Saldırı Cumhuriyet'in kurumlarına yapılmıştır'

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın 2. Dairesi'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıyı Cumhuriyet'in kurumlarına yapılmış bir saldırı olarak telakki ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Danıştay'ın 2. Dairesi'ne yapılan saldırının ardından Danıştay'a gelen Başbakan Erdoğan, "Bu saldırıyı Cumhuriyetin kurumlarına saldırı olarak telakki ediyoruz. Bu Danıştayımızın şahsında yapılmış bir saldırı ama Cumhuriyetimizin tüm kurumlarına yapılmış bir saldırı. Tabiki bunlar karşısında özellikle şu anda emniyet teşkilatımızın ve adliye teşkilatımızın yoğun çalışması devam etmektedir." diye konuştu.

Olayın failinin çok kısa zamanda yakalanmış olmasının büyük avantaj olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Olayın uzantılarını da tespit ederek nereden kaynaklandığını en geniş teferruatı ile bilmek geleceğe yönelik atacağımız adımlar için önemlidir diye düşünüyorum." dedi.

Erdoğan, saldırıda kafatasından yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin'in ebediyete intikalinin kendilerini derinden üzdüğünü söyledi. Erdoğan, "Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum, geride kalan ailesine başsağlığı temennisinde bulunuyorum. Yaralı olan daire mensubu arkadaşlarımıza da Allah'ta şifa diliyorum. Milletimiz sağ olsun diyorum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious