'Saldırı demokrasiye yapılmıştır'

  • Giriş : 19.01.2007 / 00:00:00

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesinin ’’demokrasiye, barışa ve kardeşliğe yapılmış bir saldırı’’ olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

’’Değerli gazeteci Hrant Dink’e yapılan menfur saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyorum. Bu saldırı hepimizi derin bir üzüntüye sevk etmiştir.

Bu saldırı, ülkemizdeki huzur güven ve istikrar ortamına yapılan bir saldırıdır. Bu tür eylemlerle bir yere varılması, bir amaca ulaşılması mümkün değildir. Bu saldırı demokrasiye, barışa ve kardeşliği yapılan saldırıdır. Herkesi sağduyulu, soğukkanlı olmaya çağırıyorum.

Değerli gazeteci Hrant Dink’in ailesine, çalışma arkadaşlarına, basın mensuplarına ve tüm vatandaşlarımıza baş sağlığı diliyorum.

Güvenlik kuvvetlerimiz olayla ilgili çalışmalara başlamışlardır. En kısa zamanda, olayın fail ya da faillerin yakalanması ve adalete teslim edilmesi yönündeki çalışmalara başlanmıştır.’’

Bu arada, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile Adalet Bakanı Cemil Çiçek, THY’nin tarifeli uçağıyla saat 17.00’da İstanbul’a hareket ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious