Saldırı dünya basınında flaş haber olarak duyuruldu

Saldırı dünya basınında flaş haber olarak duyuruldu.18318
  • Giriş : 09.07.2008 / 13:50:00

Polis ekiplerine düzenlenen silahlı saldırı dünya medyasında son dakika gelişmesi olarak duyuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uluslararası büyük ajanslardan AP, Reuters ve AFP, Türk medyasına dayanarak saldırıyı dünyadaki abonelerine 'Acil gelişme' olarak bildirdi.

AP, saldırıda 3 polis ve 3 saldırganın öldüğünü, olayla ilgili incelemenin sürdüğünü bildirdi. Ajans, ölenlerin arasında ABD elçiliği personelinden kimse olmadığını kaydetti. Reuters da İstanbul'da 2003 yılından bu yana meydana gelen terörist saldırıların yer aldığı bir kronoloji yayınladı.

BBC "son dakika" olarak duyurduğu çatışma haberinde, İstanbul'daki Amerikan Konsolosluğu'na saldırı yapıldığını duyurdu. En az üç polis memurunun hayatını kaybettiğini ifade eden BBC, olayın konsolosluğun hemen yakınında geliştiğini ve polise ateş açılarak meydana geldiğini yazdı.

BBC internet sitesinden verdiği haberde, İstanbul'da olayın meydana geldiği bölgede bulunanlardan da bir bilgileri varsa BBC'ye ulaştırmalarını istedi.

CNN International'ın da yaşanan çatışmayı "son dakika" gelişmesi olarak duyurdu. CNN internet sitesinden verdiği haberde, ikisi polis olmak üzere dört kişinin Amerika Konsolosluğu yakınında yaşanan çatışmada öldüğünü yazdı.

Çin'in resmi Xinhua ajansı da, Türk medyasına dayandırdığı ve son dakika olarak geçtiği ilk haberinde, bir araçtan açılan silah sonucu çıkan çatışmada 2 polisin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığını duyurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*