Saldırı Türkiye'nin huzuruna yapılmıştır

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısına katılmak üzere Belgrad’a gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gül, Esenboğa Havaalanında hareketinden önce, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
Malatya’daki yayınevi cinayetlerine ilişkin soru üzerine Gül, olay duyulduktan sonra İçişleri Bakanı’nın hükümet adına kuvvetli bir açıklama yaptığını belirterek, şunları kaydetti:
"Gerçekten çok şiddetle kınıyoruz. Bu Türkiye’nin huzuruna, tolerans geleneğine, Türkiye’nin istikrarına yapılan saldırıdır. Bunu yapanlar bilinçli olur, bilinçsiz olur. Bunun arkasında bunları yönlendirenler, bilinçli insanlar olabilir. Tüm bunlar ortaya çıkartılacak. Nitekim bu işi yapanlar hemen yakalanmıştır, adalete teslim edilmiştir. Bundan dolayı büyük bir üzüntü duyuyoruz. Memleketimizin dış dünyadaki imajının zedelenmesinden büyük bir rahatsızlık duyuyoruz. Ama ne yazık ki böyle bir olay gerçekleşmiştir. Gayet dikkatli bir şekildi hükümetimiz üstüne gidiyor. Hemen anında bu işi yapanlar yakalanmıştır. Polis anında müdahale etmiştir. Tabii ki işin detaylarıyla ilgili soruşturma dikkatli şekilde devam etmektedir." Daha önce buna benzer birkaç saldırının daha olduğunu hatırlatan Gül, "Bunlar bizi daha derinden düşündürmektedir. O bakımdan tedbirlerimiz şüphesiz ki çok daha geniş olacaktır. Üzüntümüzü tekrarlıyorum ve bu olayı şiddetle kınadığımızı bütün vatandaşlarımıza ve dünyaya duyurmak istiyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious