Saldırıda yaralananların tedavileri sürüyor

Saldırıda yaralananların tedavileri sürüyor.15337
  • Giriş : 29.07.2008 / 15:51:00

Güngören'deki terörist saldırıda yaralananlardan 1'i ağır 35 kişinin tedavileri sürerken hükümettten yaraların sarılması yönünden önemli bir açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1'İ AĞIR 35 KİŞİNİN TEDAVİLERİ SÜRÜYOR

İstanbul Güngören'de yaşanan terörist saldırıda yaralananlardan 1'i ağır 35 kişinin tedavileri sürüyor.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Güngören'deki terörist saldırıda 154 kişinin yaralı olarak hastanelere başvurduğu, bunlardan 119'unun taburcu olduğu, 1'i ağır olmak üzere 35'inin tedavilerinin çeşitli hastanelerde sürdürüldüğü bildirildi.

Açıklamada, yaralılardan 5'inin Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 3'ünün Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1'inin Şişli Etfal Hastanesi, 1'inin Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 4'ünün İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 3'ünün Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1'inin Baltalimanı Hastanesi, 5'inin Medicana Hastanesi, 1'inin Ethica, 9'unun İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ve 2'sinin de İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde bulunduğu ifade edildi.

Valilik açıklamasında, saldırılarda 17 kişi ve bir doğmamış bebeğin hayatını kaybettiği hatırlatıldı.

İÇİŞLERİ BAKANI ATALAY: MAĞDURLARIN TÜM ZARARLARI ÖDENECEK

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, patlamalarda mağdur olanların zararlarının karşılanmasına ilişkin, ''Hepsi ödenecek'' dedi.

Bakan Atalay, 17 kişinin ölümüne yol açan Güngören'deki patlamalar nedeniyle mağdur olan vatandaşların zararlarının karşılanacağını bildirdi. Hastanelerde tedavi gören yaralıların tüm hastane masraflarının da karşılanacağını kaydeden Beşir Atalay, ''Mağdurların tüm zararları ödenecek'' diye konuştu.

İçişleri Bakanı Atalay'ın, TBMM Genel Kurulunda Güngören'deki patlamalara ilişkin Hükümet adına bilgi vermesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*