Saldırıdan hemen sonra çekilen amatör görüntüler

Saldırıdan hemen sonra çekilen amatör görüntüler.20795
  • Giriş : 10.07.2008 / 08:13:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 09:40:18

Saldırıdan hemen sonra çekilen amatör kamera görüntüsü ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis noktasına yapılan silahlı saldırının hemen ardından cep telefonu ile kaydedilen görüntüleri Cihan Haber Ajansı ele geçirdi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) İstanbul Başkonsolosluğu önünde polis ekiplerine silahlı saldırı meydana geldi. İstanbul Valisi Muammer Güler ilk belirlemelere göre 2 trafik polisi 3 polisin şehit olduğunu 3 saldırganın da öldürüldüğünü açıkladı.

ABD Başkonsolosluğu önünde silahlı saldırıyı anlatan görgü tanığı, saldırganların beyaz bir arabayla geldiklerini söyledi. Saldırganların 4-5 kişi olduklarını belirten görgü tanığı, "Ellerinde pompalı tüfek ve tabancalar vardı. Konsolosluk önünde bekleyen polislere ateş ettiler. Amerikanlılar hemen kaçtı. Bizim polisler yanlız kaldı." şeklinde konuştu. Görgü tanığı, "Bizimkiler de karşılık verdi ama olay yerinde bir kaç polisimiz şehit oldu. Polis kontrol yerinden kaçan bir trafik çekicide bulunan polis arkadaşımız yaralandı." diye konuştu. Saldırganların hiç acımadan ateş ettiklerini kaydeden görgü tanığı, "15 dakika boyunca kimse gelmedi. Bir oyana bir buyana koştuk. Yaralıları kucaklayıp hastayene getirdik. Bu şerefsizlere prim vermemek lazım. Ayakta duracak halim yok." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*