Saldırıyı Avrupa da kınıyor!

  • Giriş : 08.10.2007 / 20:29:00

Fransa ve Almanya, 15 güvenlik görevlisinin yaşamına mal olan terör örgütünün son saldırılarını kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Fransa'nın, AB'nin terör örgütü listesinde yer alan PKK ile etkin bir biçimde mücadele ettiği belirtildi.

Bakanlığın açıklamasında, ''Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner'in geçen hafta Ankara'ya yaptığı ziyarette Türk muhataplarını söylediği gibi Fransa, Avrupa'nın terör örgütü listesinde yer alan PKK ile etkin bir biçimde mücadele ediyor'' denildi.

Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz, Şırnak'ta terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırılarda şehit düşen askerler için Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'e başsağlığı mektubu gönderdi.

Büyükelçi Cuntz, mektubunda, "Pazar günü Şırnak'ta terörist PKK'nın korkunç saldırısında 14 askerin öldürüldüğü haberini büyük bir üzüntüyle aldım. Size ve Türk milletine bizzat başsağlığı dileklerimi iletmek istedim" dedi. Cuntz, "Kaderin zor bir sınava tabi tuttuğu, hayatlarını kaybeden askerlerin ailelerinin acılarını paylaşıyorum. Taziyelerimi asker ailelerine iletmenizi rica ederim" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious