Salih Uzun: İşsizliğin çözümü bizde

Salih Uzun: İşsizliğin çözümü bizde.10597
  • Giriş : 23.03.2009 / 16:01:00

Ordu'nun Fatsa ilçesinde otobüs üzeriden vatandaşlara seslenen Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun, karamsarlığa da işsizliğe de çare olacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Seçim çalışmaları kapsamında geldiği Ordu'nun Fatsa ilçesinde otobüs üzeriden vatandaşlara seslenen Uzun, partisine destek istedi.

Anavatan Partisinin geçmiş dönemde ülkeye büyük hizmetleri bulunduğunu belirten Uzun, ''Sizlere Anavatan'ı hatırlatmaya geldim. Anavatan'ın hizmetlerini hatırlatmaya geldim. Burada olsun ya da olmasın, Anavatanlı olsun ya da olmasın tüm Fatsalılardan hayır dualarını almaya geldim'' dedi.

Ülkenin iyi yönetilemediğini savunan Uzun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulundu.

İktidar ve ana muhalefet liderlerinin meydanlarda ''birbirlerine laf yetiştirdikleri''ni ifade eden Uzun, şöyle konuştu:

''Memleketin halini sizlere anlatacak durumum yok. Sizler zaten çok iyi biliyorsunuz. Çiftçilerimizin sıkıntıları hat safhada, esnafımızın sıkıntıları hat safhada. Kepenk kapatmamak için direndikçe direniyor. Bağ-Kur primini ödeyemiyor. Fabrikalarımız birer birer kapanıyor. İşsiz gençlerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Peki bu tabloyu düzeltmek kimin görevi? İktidarın görevi. Peki bu tabloyu düzeltmekle yükümlü olan Başbakan ne yapıyor? Her gün ayrı bir televizyona çıkıyor, her gün ayrı bir meydanda konuşuyor. Mutlaka ama mutlaka kavga edecek birini buluyor. Peki muhalefet ne yapıyor? O da hep birilerine laf yetiştirmekle meşgul oluyor. Hep birbirleriyle kavga etmekle birbirlerine laf yetiştirmekle uğraşıyorlar.''

Ülkenin kavgasız siyaseti özlediğini belirten Uzun, ''Memleket, hiç kimseyle kavga etmeden, herkesi bir araya getirip buluşturan siyaset anlayışını özledi. Memleket Özal'ı özledi'' dedi.

Anavatan Partisi olarak yeniden yola çıktıklarını söyleyen Uzun, konuşmasını söyle sürdürdü:

''Anavatan Partisi'ni Türkiye'nin güçlü sesi olarak görmek için yeniden yola çıktık. Türkiye'nin meselelerini çözülmez diyenlerden bıktık, karamsar olmaktan bıktık. Bu memleketin tüm meseleleri çözülür. Görev Anavatan'ın yeni kadrolarına düştü. Karamsarlığa da işsizliğe de biz çare olacağız. Bize güvenin, yeni siyasetçilere güvenin, Anavatan'a güvenin. Türkiye'yi bize emanet edin. Özal'ın evlatlarına emanet edin. Bu memleketi bize emanet ettiğiniz takdirde sizlere söz veriyorum, gözleriniz arkada kalmayacak.''

Gittikleri her yerde Anavatan Partisini ve kadrolarını anlattıklarını bildiren Uzun, şunları kaydetti:

''Ben 3 aydır il il, ilçe ilçe geziyorum. Kaç kişi görürsem kendimi anlatıyorum. Anavatan'ı, Anavatan'ın yeni kadrolarını anlatıyorum. ''Anavatan'ı görün, Anavatan'a güvenin'' diyorum. Biz yok olmadık. Biz her yerde varız. Biz Türkiye'de varız, Türkiye için varız.''

Uzun, konuşmasının ardından, Anavatan Partisinin Fatsa Belediye Başkan Adayı Muammer Coşkun'a destek istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*