Şalit'in serbest bırakılacağı haberini yalanlandı

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

İsrail, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, Filistinli gruplarca kaçırılan er Gilad Şalit'in serbest bırakılacağı yönündeki açıklamasını yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsrail radyosu, Başbakan Ehud Olmert'in Şalit'i kaçıran gruplarla anlaşmaya vardığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.
Mahmud Abbas, dün Channel 1 kanalına yaptığı açıklamada İsrailli askerin serbest bırakılması için anlaşmaya varıldığını duyurmuştu. Mısırlı yetkililerin arabuluculuk yaptığını belirten Abbas, Şalit'in kısa bir süre içinde serbest bırakılmasını umduğunu dile getirmişti.
Ancak İsrail Ordu radyosuna konuşan milletvekili Ahmed Tibi, anlaşma sağlandığı haberlerinin doğru olmadığını söyledi. Tibi, dün akşam Mahmud Abbas'la görüşmüştü. Ahmed Tibi, "Ebu Mazen (Mahmud Abbas) Şalit'in serbest bırakılması konusundaki anlaşma için bir teklif ve ilerleme olduğundan bahsetti. Ben bu sözlerinden sorunun her an çözülebileceğini anlamadım" dedi.
Ahmed Tibi, Filistin Otoritesi'nin bölgedeki tüm grupları kontrol edemediğini, bu yüzden de ne kadar sorunu çözmek istese de bunu yapamadığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious