Salkım gazetecilere boyun eğmedim

Salkım gazetecilere boyun eğmedim.7599
  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Müziğinden çok özel hayatına dair haberlerle gündeme gelen Türk müziğinin sevilen sesi Salkım, artık müziğiyle anılmak istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sanatçı, camiada ayakta kalabilmek için çeşitli formüllerin şart koşulduğundan ve bunlara uymayanların dışlandığından yakınıyor: "Türkiye'de ahlak anlayışı giderek azalıyor. Ben bunu söylediğim için 'tu kaka' ilan ediliyorum. Hâlbuki bu bir gerçek... Beni pek sevmiyorlar bu camiada. Çünkü formülleri var, belli gazetecilerle iyi geçinmelisiniz, belli yerlerde görünmelisiniz. Magazinle var olan şarkıcılar var; magazinle var olmayanları da bazı köşe yazarları alaşağı ediyor. Ben bunların hiçbirini yapmadım. Onlar gibi yaşamıyorum, yaşayananları da ahlaksızca buluyuorum diye dışladılar beni, olsun!”

‘Magazine malzeme olmayanı alaşağı ediyorlar’

‘Rüzgar gibi geçti canım ilkbahar/ ben ne yaptım açarken erguvanlar/ ben kâr, zarar, hesap sorarken/ aya kaçtı uçurtmalar... Merhaba, yaşşanmamış yıllarımı bu albümde topladım ve sizlerle paylaşmak istedim. İçtenliğinize ve samimiyetinize güvenerek.’ demiş Yeşim Salkım, gönderdiği mektupta. Biz de bu mektubu elimize alıp sanatçının yolunu tuttuk! Salkım ile müziğine, hayatına ve geleceğine dair konuştuk. Magazin haberlerinden sıkılan sanatçı, şöhretin görünmeyen yüzünün sıkıntılarından bahsetti bize.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious