Sally Hawkins en iyi oyuncu ödülünü aldı

Sally Hawkins en iyi oyuncu ödülünü aldı.14460
  • Giriş : 17.02.2008 / 10:07:00

İngiliz Sally Hawkins Happy-Go-Lucky filmiyle en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uyuşturucu trafiği konulu The Elit Squad- Seçme Birlik filmi Altın Ayı ödülüne değer görüldü.

58. Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı, tam bir sürpriz olarak, Brezilya filmi "The Elit Squad- Seçme Birlik"e gitti. Jose Padilha'nın yönettiği film, ülkedeki büyük uyuşturucu trafiğine karşı mücadele veren bir ekibin serüvenini anlatıyor. Eleştirmenlerce pek beğenilmeyen filmin ödülünde, özellikle benzer türde siyasal filmler yapmış olan jüri başkanı Costa- Gavras'ın etkisi kesin gözüküyor.

Gümüş Ayı ödülü ise yine siyasal bir filme, Amerikan belgecisi Errol Morris'in Berlin tarihinde yarışan ilk belgesel olan ve Abu Garip zindanındaki işkencelere değinen "Sıradan Bir Operasyon"una giderken, Amerikalı Paul Thomas Anderson sinemalarımızda oynayan "Kan Dökülecek" le en iyi yönetmen oldu. İngiliz Sally Hawkins "Happy-Go- Lucky" ve İranlı Rıza Naci "Serçelerin Şarkısı" filmleriyle en iyi oyuncu ödüllerini aldılar.

Senaryo ödülü Çin filmi "Aşka Güveniyoruz"un yazar-yönetmeni Wang Xsiaoshuai'ye giderken, saygın Alfred Bauer ödülü Meksika filmi "Tahoe Gölü"ne verildi. Aynı film, Fipresci- Uluslararası Eleştirmenler Ödülü'nü almayı da başardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious