Salvador Dali İstanbul'da

Salvador Dali İstanbul'da.9278
  • Giriş : 19.09.2008 / 08:19:00

Sürrealizm akımının temsilcisi ve 20. yüzyılın en önemli sanatçılarından Salvador Dali'nin İspanya haricinde en kapsamlı sergisi "İstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dali"nin açılışı dün akşam törenle yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer'in ev sahipliğinde dün akşam Sakıp Sabancı Müzesi'nde gerçekleşen açılış gecesine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül eşi Hayrünnisa Gül ile katıldı. Gecenin açılış konuşmalarını Suzan Sabancı Dinçer, SSM Müdürü Nazan Ölçer ve Gala- Salvador Dali Vakfı Başkanı Ramon Boixados yaptı.

Suzan Sabancı da Dali'nin değerli eserlerini İstanbullularla buluşturmanın sevincini yaşadıklarını kaydetti. Sergi için ünlü sanatçının yaklaşık 270 eseri Türkiye'ye getirildi. Bugüne kadar Türkiye'deki en büyük sanat yatırımı olarak gösterilen ve Dali'nin kapsamlı bir retrospektifi niteliğini taşıyan sergide, yağlı boya tablolar, çizimler ve grafiklerden oluşan 270 eseri yer alıyor.

Sakıp Sabancı Müzesi'nde Salvador Dali'nin 270 eserinin yanı sıra, el yazmaları, fotoğraflar ve çeşitli dokümanlar da sergileniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*