'Şalvar davası' filmi gerçek oldu

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Sevdiği kızı sahur vakti kaçırmaya gelen meçhul aşık ve arkadaşları, yanlışlıkla 5 çocuk annesi kadını kaçırmaya kalkıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Sevdiği kızı sahur vakti kaçırmaya gelen meçhul aşık ve arkadaşları, yanlışlıkla caminin köşesinde bekleyen genç kız yerine, benzer kıyafet giyen ve caminin hemen yanında oturan 5 çocuk annesi kadını kaçırmaya kalkıştı. Köylüler tarafından kovalanan şaşkın aşık ve arkadaşları şimdi jandarma tarafından aranıyor.
Olay haftasonu Taraklı İlçesi’ne 6 kilometre uzaklıkta bulunan Mahdumlar Köyü'nde sahur vakti meydana geldi. İddiaya göre köyde oturan 16 yaşındaki E.B. telefonla tanıştığı ve bir süreden beri görüştüğü Akyazı Yeni Ormanköy'de oturan ve adının Davut olduğu belirlenen gençle evlenmeye karar verdi. Ancak genç kızın ailesi bu evliliğe karşı çıkınca da gençler kaçmak için sözleşti. E.B. sevdiği gence geçen Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece sabah ezanı sırasında köy camiinin önünde kendisini alması için anlaştı. Bunun üzerine de genç aşık 2 arkadaşıyla birlikte Mercedes marka 34 UVC 21 plakalı otomobille köye geldi. Buluşma yeri olan köy camiinin yakınlarında beklemeye başladı. Bu sırada caminin yanında oturan 5 çocuk annesi 35 yaşındaki Sevgi Ercan, başına geçirdiği örtü ve şalvarıyla sobada yakmak için odun toplamaya giderken, camii önünde bekleyen meçhul aşık ve iki arkadaşı, onu E.B. sanarak yanına yaklaştı. Karanlıkta yüzünü fazla görmedikleri kadının kendileriyle gelmesini isteyen aşığın arkadaşları kadının direnmesi üzerine onu zorla götürmeye kalktı.

OTOMOBİLİ BIRAKIP KAÇTILAR
Kadının çığlıkları üzerine sabah namazı için camide bulunanlarla evlerinden fırlayan köylüler bir kadının kaçırılmak istendiğini görünce zanlılara saldırdı. Bunun üzerine aşık ve iki arkadaşı beraberlerinde getirdikleri silahla havaya ateş ederek canlarını kurtarırken, yanlışlıkla kaçırılmak istenen Sevgi Ercan'ın eşi İsa Ercan da, eşinin çığlıklarını duyunca dışarı fırlayıp kaçmakta olan aşık ve 2 arkadaşının peşine düştü. Otomobille süren kovalama sonrası kaza yapan 3 kişi araçlarını bırakıp kaçtı.

GERÇEK ANLAŞILDI
Kaçırılmak istenen Sevgi Ercan kendisini kaçırmak isteyenleri tanımadığını söylerken, gerçek jandarmanın araştırması sonrasında ortaya çıktı. Jandarma tarafından ifadesi alınan 16 yaşındaki E.B. Akyazı ilçesi Yeni Ormanköy'de oturan Davut isimli gençle tanıştığını, kaçmak için anlaştığını söyledi. Kaçacakları gün ise sevgilisi ve arkadaşlarının yalnışlıkla komşuları olan 5 çocuk annesi kadını kaçırmaya kalkıştıklarını belirtti. Bu arada yanlışlıkla kaçırılmak istenen Sevgi Ercan köye gelen gazetecilerle görüşmek istemedi. Annesi Fatma Ercan olayı doğrulayarak “Kızımı yalnışlıkla kaçırmak istediler. Başka kız yerine onu kaçıracaklardı'' dedi.
Jandarma, olayla ilgili olarak isimleri belirlenen 3 kişiyi arıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious