Şalvarlı Et'in satış süreci tıkandı

Şalvarlı Et'in satış süreci tıkandı.14978
  • Giriş : 11.10.2008 / 20:19:00

Şalvarlı Et ile İtalyan alıcı arasına başlayan satış görüşmeleri durdu. Şalvarlı Et'in satış sürecini tıkayan fiyat değil başka bir neden tıkadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abuzer Göktaş 2001'de Şalvarlı Et markası ile perakende et pazarına girdi. Ancak şirket ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmedi. Dedikoduların önüne geçemediklerini söyleyen Göktaş, şirketi satma kararı aldı.

Babasının giydiği şalvarı marka yaparak kurduğu Şalvarlı Et'le geçen yıl 98 milyon YTL ciroya ulaşan Abuzer Göktaş, müslüman ülke pazarlarına girmek için Türkiye'den şirket arayan İtalyanlarla görüşmelerin durduğunu söyledi.

Özellike İstanbul'da toptan et piyasasının bir numaralı oyuncusu konumundaki Şalvarlı Et'in satış haberi geçtiğimiz ay sektörde büyük bir hareketliliğe yol açtı.

İtalyan alıcı ile görüşmelerin durduğunu söyleyen Abuzer Göktaş, şu bilgiyi verdi:

"İtalyan alıcı oldukça istekliydi. Türkiye üzerinden müslüman ülkelere ulaşmayı planlıyorlardı. Bizim talep ettiğimiz fiyat 40 milyon dolardı, onlar 30 milyon dolar teklif ettiler. Aramızda 10 milyon gibi bir fark vardı. Ancak bu rakam (10 milyon dolar) çok önemli veya uzlaşmaya varılamayacak bir rakkam değildi. İtalyan alıcı ile aramızdaki sorun, sahip olduğumuz dükkanlarda 10 yıllık kontrat istemeleri noktasında çıktı. Ancak mağazalarımızın bulunduğu yerlerin 8'i kira konumunda. Ve İtalyan alıcı bu dükkanlarda 10 yıl boyunca kiralarda fiyat artışının yapılmaması şartını getirdi. Ancak bu şartı bizden ziyade, dükkan sahipleri kabul etmedi. Bu noktadaki sorunu çözemedik. Bundan dolayı görüşmeler kesildi. İtalyan ortakla önümüzdeki yıl görüşmelerin tekrar başlayacağını düşünüyoruz."

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*