Samast, Dink’i ilaç içip öldürmüş

  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Gazeteci Hrant Dink’in katil zanlısı Ogün Samast’ın, cinayeti büyük bir soğukkanlılık içinde işlemesinde kullandığı bir ilacın etkili olduğu idida edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üst düzey bir Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilisi, Samast’ın cinayetten önce heyecanlanmamak için “ataraks” isimli bir sakinleştirici ilaç içtiğini ifade etti. Bu tür büyük suikastleri yapanların ya sakinleştirici ilaç ya da cesaret artırıcı başka tür uyuşturucu kullandığını hatırlatan üst düzey yetkili, "Trabzon Sancta Maria Katolik Kilisesi Rahibi Andrea Santaro’yu öldüren 16. yaşındaki O.A. da aynı ilacı kullandı" dedi.

O. A.’nın cinayeti işlemeden önce ataraks kullandığının tespit edildiğini anlatan yetkili, ancak bu olayın kamuoyundan şimdiye kadar saklandığını söyledi. Aynı yetkili, Dink’in katil zanlısı Ogün Samast’ın da tetiği çekmeden önce bir miktar ataraks içtiğini ileri sürerken, her iki cinayetin katil zanlıları arasında büyük benzerlikler olduğunu hatırlattı.

ETKİSİ GÜNLERCE DEVAM EDİYOR

Sakinleştirici ve uyku getirici bir ilaç olarak bilinen ataraksın vücuttaki etkisi günlerce devam ediyor. Üst düzey emniyet yetkilisi, Samast’ın Samsun Emniyet Müdürlüğü’nde fotoğrafı çekilirken çok sakin olmasını da bu ilaca bağlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious