Samast: 'Oğlumu birileri kullandı'

  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katil zanlısı Ogün Samast’ın annesi, oğlunun birileri tarafından kullanıldığını söylerken, sinir krizleri geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dün gece evlerine gelen ve bu sabah evlerinin kapılarını basın mensuplarına açan anne Havva Samast, oğlunun böyle bir olaya karışmasının şaşkınlığını yaşadığını söyledi.

Çok üzgün olduğunu dile getiren ve Dink ailesine başsağlığı dileyen anne Samast, "Hrant Dink’in öldürülmesi olayını bizler de televizyonlardan takip ettik. Bir gün sonra emniyet müdürünün dağıttığı fotoğrafları görünce, o kişinin Ogün olduğunu gördüm. Ne olduğunu anlayamadım. Bir anda şok oldum. Ne yapacağımı şaşırdım. Ogün’ün abisini hemen işyerinden çağırdım. Büyük oğlumla birlikte hemen meydana gittik. Kocamla burada buluştuk. Eşim oğlumla birlikte emniyete giderek, Dink’i öldürenin oğlumuz olduğunu söyledi." diye konuştu.

Oğlunun internete çok takıldığını dile getiren acılı anne, Ogün’ün Dink’i öldüren silahı da nereden bulduğunu bilmediğini kaydetti. Anne Havva Samast, Ogün’ü kesinlikle birilerinin kullandığını ve olayı tek başına gerçekleştirecek biri olmadığını dile getirdi.

Oğluyla en son Perşembe günü görüştüğünü vurgulayan anne, konuşma sırasında fenalık geçirdi ve bayıldı. Anneye ilk olarak röportaj yapmak için eve gelen basın mensupları müdahale etti. Anne, basın mensupların ambulans ısrarını geri çevirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious