Samast'ın avukatının gündeme getirdiği ilginç ayrıntı

Samast'ın avukatının gündeme getirdiği ilginç ayrıntı.13363
  • Giriş : 08.07.2008 / 20:28:00

Hrant Dink cinayeti davasının dünkü duruşmasında Samast'ın avukatı ilginç bir iddiada bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avukat “Müvekkilime benzemiyor” dedi, sanık “Bana benzemiyor, ama benim” dedi, hakkında önemli delil olabilecek bu konuyu gündeme getiren avukatına “Manyağa bak” diye tepki gösterdi. Hakim sanık beyanını kabul etti, incelemeye gerek görmedi.

Güvenlik kameralarının çektiği bu fotoğraf üzerine Ogün Samast yakalanıp tutuklanmıştı.

Hrant Dink cinayeti davasının dünkü duruşması sanıkların dalga geçen ifadeleriyle geçerken, ilginç bir iddia gözden kaçtı. Ogün Samast’ın avukatı Levent Yıldırım, “olay günü Agos Gazetesi önünden kaçarken güvenlik kameraları tarafından görüntülenen beyaz bereli kişinin göz çevresinin müvekkilinin göz çevresine benzemediğini” söyledi, mahkemeden bu fotoğrafın Samast’a ait olup olmadığının incelenmesini istedi.

Mahkeme Başkanı, bunun üzerine Samast’a sordu. Samast “O görüntüler bana benzemiyor. Ancak o benim” dedi.

Mahkeme Başkanı’nın ısrarla “O sen misin?” diye sorması üzerine Samast, “Görüntülerdeki kişi benim. Olay kapanmış gitmiş zaten” cevabını verdi.

Avukatını kastederek “Manyağa bak” diye tepki gösteren Samast, kısa süre sonra kendisini iyi hissetmediğini söyledi ve salondan çıkarıldı.

Avukatın “Müvekkilime benzemiyor” sözü, sanığın “Bana benzemiyor, ama benim” gibi çelişkili ifadesi ve belki de hakkında önemli delil olabilecek bu konuyu gündeme getiren avukatına “Manyağa bak” diye tepki göstermesi dikkat çekerken, mahkeme başkanı “Sanık beyanında o resimlerdeki şahsın kendisi olduğunu beyan ettiğinden, inceleme yapılmasına yer olmadığına” karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*