Samast'ın babasına vatanseverlik ödülü

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Trabzon'un Pelitli belde Belediyesi,Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'ı emniyete giderek ihbar eden baba Ahmet Samast'a 'vatanseverlik' ödülü verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Partili Belediye Başkanı Ömer Kayıkçı, baba Ahmet Samast'ın halen izinli olduğunu ve ödülünü izin dönüşünde vereceklerini belirtti. Kayıkçı, "Vatan sevgisi evlat sevgisinin önüne geçmiştir. İhbarda bulunan baba da bir Trabzonludur" diye konuştu.

Samast ailesinin yaşadığı Pelitli Beldesi Belediye Başkanı Ömer Kayıkçı, dün TBMM'ye gelerek AK Parti grubunda Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın konuşmasını dinledi. AK Parti Trabzon Milletvekilleriyle gazetecilerin sorularını cevaplayan Kayıkçı, vatansever kimliğiyle oğlunu ihbar eden baba Samast'ın ödüle layık olduğunu açıkladı.

Baba Samast'ın işçi olarak belediyelerinde çalıştığını anlatan Kayıkçı, olaydan sonra kendisine izin verdiklerini ve halen izne devam ettiğini belirtti. Kayıkçı, "Ahmet Samast, henüz izinden dönmedi. Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarımızla da görüşerek mutlaka bir ödül vereceğiz" dedi. Para ödülü verebileceklerini kaydeden AK Partili Kayıkçı, "Ahmet Samast ödülü hak eder bir davranış içinde bulunmuştur. Maalesef bu cinayet zanlısı bir Trabzonludur ama ihbar eden babası da Trabzonludur. Bu olayda vatan sevgisi evlat sevgisinin önüne geçmiştir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious