Sambacı Cassio durdu!

Sambacı Cassio durdu!.11889
  • Giriş : 04.12.2007 / 09:48:00

İlk 3 resmi maçında coşan Sambacı, kadro dışı kaldıktan sonra adeta kayıplara karıştı...Brezilyalı yıldızın bu istikrarsız performansı, teknik ekip ve yönetimin hayli canını sıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Önce taht kurdu


Galatasaray'a transferi olay olmuştu Cassio Lincoln’ün... Schalke ile yapılan uzun pazarlıklar sonucu Sarı-Kırmızılı yönetimin renklerine bağladığı Brezilyalı futbolcunun, efsane yıldız Hagi’nin yerini doldurması bekleniyordu. Sözleşmesinin ilk yılında 6 milyon Euro, kalan 3 yılda da 7.5 milyon Euro ödenmesi taahhüt edilen Sambacı, bonservisiyle birlikte 4 seneliğine 20 milyon Euro’ya mâl olmuş, ilk 3 resmi maçtaki performansıyla taraftarın gönlünde taht kurmuştu...

Şimdi sorun oldu


Buna rağmen Galatasaray’ın korktuğu başına geldi. Takıma katkısı kademeli şekilde azalan Lincoln, Beşiktaş derbisinde kadro dışı kalınca, yokları oynamaya başladı. Avrupa’da beklenen patlamayı yapamamasının yanı sıra son haftalarda Aslan’a el freni olmaktan öteye geçemedi. Alex Fenerbahçe’yi hem Avrupa’da hem de ligde tek başına taşıyıp, Delgado Beşiktaş’taki grafiğini her geçen gün yükseltirken, Lincoln’ün yerinde sayması, yönetim ve teknik heyeti endişelendiriyor.

Slomka uyarmıştı!


Lincoln’ün eski takımı Schalke’de sık sık tartışma yaşadığı hocası Mirko Slomka, Alman dergisi Kicker’e, Sambacı’nın Galatasaray’a transferiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Tecrübeli teknik adam, Brezilyalı yıldıza şunları söylediğini ifade etmişti: “Özel bir futbolcusun ama istikrarın yok. İstanbul’da yeni transfer olarak başına bir taç taktılar. Yine de dikkat et ki, o tacın uçları da çabuk kırılmasın. Bu, senin elinde...”

Derbide olmayabilir


Belediye maçının ilk yarısında sakatlanan Cassio Lincoln’ün dün MR’ı çekildi. Sambacı’nın bir süre daha kontrol altında tutulacağı, Saracoğlu Stadı’ndaki Fenerbahçe derbisinde forma giyememe ihtimalinin bulunduğu belirtildi. Kalli’nin ise kulüp doktorlarıyla yaptığı görüşmede, Brezilyalı yıldıza ihtiyacı olduğunu ilettiği kaydedildi. Sağlık ekibinden yapılan açıklamaya göre, 28 yaşındaki futbolcunun net durumu bugün belli olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious