Sami Aydın AK Parti'den aday adayı

Sami Aydın AK Parti'den aday adayı.20699
  • Giriş : 18.12.2008 / 18:45:00
  • Güncelleme : 18.12.2008 / 18:45:48

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yeniden belediye başkanı olabilmek için AK Parti İl Başkanlığına aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sami Aydın, AK Parti İl Başkanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Sivas'a büyük bir gurur ve onurla hizmet ettiğini söyledi.

Sivas'a şehircilik ve belediyecilik anlamında çok sayıda eser kazandırmış olmanın gururunu hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Aydın, ''Biz her zaman ifade ettik. Siyaset bir hizmet aracıdır. Siyasette esas olan toplumun ve halkın menfaatidir. Ve biz bu 4.5 yıllık süreçte yeni bir vizyonu, yeni bir anlayışı hakim kıldık'' diye konuştu.

Hizmetleri hakkında bilgi veren Aydın, yapılan her şeyin ortada olduğunu belirten Aydın, ''(Görünen köy kılavuz istemez) derler. Sivas'ta yapılan her şey ortadır. Biz bu hizmetlerimizi daha da ileriye taşımak için, Sivas'ı daha da yukarılara taşımak için bir dönem daha göreve talip oluyoruz'' dedi.

AK Parti İl Başkanı Zeki Kılıç ise ciddi bir aday adaylığı sürecine girdiklerini belirterek, ''Biz bu süreci çok önemsiyoruz. İnşallah AK Parti olarak da bu aday adaylık sürecinde çok adil davranacağız'' diye konuştu.

Mevcut belediye başkanları Sami Aydın'ın kendilerinin bir kazanımı olduğunu bildiren Kılıç, ''Biz adil davranacağız, her şeyi olduğu gibi göreceğiz. İşte değerli başkanımızın 5 senelik faaliyetleri, eserleri gözümüzün önünde. Bu eserleri bizim inkar etmemiz mümkün değil'' dedi.

Konuşmaların ardından Sami Aydın, AK Parti'den belediye başkan aday adaylığı için resmi başvurusunu İl Başkanı Zeki Kılıç'a teslim etti.

Bu arada çok sayıda kişi Belediye Başkanı Sami Aydın'ı desteklemek için toplantı salonuna geldi. Aydın'ı salona girişinde alkışlarla karşılayan ve toplantı salonunu dolduran kalabalık, Aydın'ın konuşması sırasında sık sık, ''Sivas seninle gurur duyuyor'' şeklinde slogan attı.

Toplantıya Belediye Başkanı Sami Aydın'ın eşi Yurdagül Aydın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Turan Topgül ve çok sayıda partili de katıldı.

Sami Aydın, toplantının ardından salon dışında, kendisini desteklemeye gelenlerin tebriklerini kabul etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*