Sami Yen'de ilk gol sesi

Sami Yen'de ilk gol sesi.19806
  • Giriş : 22.03.2009 / 20:38:00

Zirve yolunda tüm rakiplerinin puan kaybettiği haftada Galatasaray, Ali Sami Yen'de ligin ilk yarısında 4-2 yenildiği Eskişehir'i konuk ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

G.SARAY 0-1 ESKİŞEHİR

Fenerbahçe'nin ve Trabzon'un 3'er puan, Sivas ve Beşiktaş'ın da 2'şer puan kaybettiği haftada kazanması durumunda 13 puan değerinde 3 puan kazanacak Galatasaray, 25. hafta mücadelesinde evinde Eskişehirspor'u konuk ediyor.

STAT: Ali Sami Yen

HAKEMLER: Bünyamin Gezer, Serkan Gencerler, Ekrem Kan

GALATASARAY: De Sanctis, Serkan Kurtuluş, Emre Aşık, Hakan, Volkan, Sabri, Barış, Ayhan, Kewell, Arda, Ümit

ESKİŞEHİR: Ivesa, Koray, Saffet, El Saka, Sezgin, Serdar, Bülent Ertuğrul, Doğa, Engin, Youla, Batuhan

MAÇTA İLK YARI

DK 1: Karşılaşmaya konuk takım Eskişehir başladı.

DK 3: Maçta ilk tehlikeli atak G.Saray'dan. Sabri cezasahası dışından önünde bulduğu topa sert vurdu. Üstten aut.

DK 5: Kewell golü kaçıran ismi oldu. Arda cezasahası içinde topu sağ kanata taşıdı. Gerideki Kewell'a attı. Müsait durumda vuruşunu yaptı. Sonuç yok.

DK 9: Galatasaray'da Sabri sağ kanatta El Saka'ya baskı yaptı ama El Saka topu Sabri'ye çarptırarak auta çıkmasını sağladı.

DK 12: Galatasaray atağında sol kanata atılan topa Volkan hareketlendi ama savunma kayarak topun sahibi oldu.

DK 15: Eskişehirspor atağında Engin sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top savunmaya çarparak kornere çıktı.

DK 16: Galatasaray atağında Ayhan sol kanattan bindirme yapan Arda'ya pasını verdi ama top hızlı olunca doğrudan auta çıktı.

DK 20: Maçta henüz gol yok.

DK 22: Sabri sağ taraftan ortasını yaptı. Kewell müthiş bir kafa vuruşu çıkardı. Ivesa son anda direk dibinde topu çıkardı.

DK 25: Eskişehirspor atağında Engin sol kanattan Batuhan'a pasını verdi ama Batuhan topu kontrol edemeyince savunma aldı.

DK 26: Galatasaray atağında Kewell sağ kanattan ceza sahasına ortaladı ama savunma Ümit'ten önce topu kornere gönderdi.

DK 29: Galatasaray'da Sabri bu kez sağ taç çizgisi yanından serbest vuruş kullandı, ceza sahasına ortasını yaptı ama kaleci Ivesa çıkarak iki hamlede topun sahibi oldu.

DK 32: Eskişehirspor'da Engin sol kanattan korneri kullandı, ceza sahasına ortaladı ama savunma topu kafayla uzaklaştırdı.

DK 33: Galatasaray atağında Volkan sağ kanattan rakibini geçerek ceza sahasına girmek istedi ama savunmada Bülent araya girerek topu uzaklaştırdı.

DK 37: Galatasaray atağında Serkan Kurtuluş sağ kanattan ileriye doğru uzun oynadı, Kewell hareketlendi ama kaleci Ivesa kalesini terkederek son anda Kewell'dan önce topu uzaklaştırdı.

DK 41: Maçta golsüz eşitlik sürüyor.

DK 42: Eskişehirspor'da Youla savunmaya çarpan topu ceza sahası içinde aldı, şutunu vurdu ama hakem öncesinde ofsayt kararı verdi.

DK 45: İlk yarının sonuna +1 dakika uzatma işaret edildi.

DK 45+2: G.Saray organize bir serbest vuruş kullanıldı. Arda içerideki Ayhan'a attı. Ayhan geride Kewell'a çıkardı. Çok sert bir şut. Defanstan geri geldi. Sabri topun gelişine çok sert vurdu. Kaleye doğru giden top ve onda da işk yarı bitti.

İlk yarıda gol sesi çıkmadı.

MAÇTA İKİNCİ YARI

DK 46: Galatasaray ikinci yarıya başladı.

DK 48: Ümit Karan, Nadareviç'in sert nüdahalesi ile yerde. Maçta ilk sarı kart Nadareviç'e.

DK 50: ikinci yarı gergin başladı. Eskişehir cezasahasında Emre ve El Saka tartıştı. Hakem her ikisine de sarı kart gösterdi.

DK 52: Eskişehirspor atağında Youla savunmanın arkasına atılan topa hareketlendi ama hakem öncesinde ofsayt kararı verdi.

DK 53: Nadareviç bu kez de Emre Aşık'ı yerde bıraktı. İkinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

DK 56: Galatasaray atağında Arda sol kanattan ceza sahasına ortaladı ama top kaleci Ivesa'da kaldı.

DK 59: Eskişehirspor tehlikeli geldi. Engin cezasahası önünde. Pasını Doğa'ya çıkardı. Doğa yaklaşık 25 metreden müthiş bir şut çıkardı. De Sanctis aynı güzellikle kornere çeldi. Kornerden sonuç gelmedi.

DK 60: G.Saray kontraatağı. Arda soldan ortaladı. Ümit Karan ayak koydu. Defans son anda çizgiden çıkardı. Korner G.Saray'ın

DK 61: Serkan yerini Nonda'ya bıraktı.

DK 63: G.Saray yine tehlikeli geldi. Ayhan cezasahası önünde Arda'ya pasını verdi. Arda plase bir vuruş denedi. Defens çıkardı. Sonrasında Eskişejir kontraatakla çıktı. Youla cezasahasında topu ayağından fazla açınca Sanctis çıktı ve aldı.

DK 65: Oyuna tempo geldi. Arda cezasahası içindeki Ümit Karan'a ortaladı. Ümit, kalecinin önünde kafasını vurdu. Top az farkla üstten auta çıktı.

DK 66: Eskişehir'de Batuhan çıktı Luckhov oyunda.

DK 68: Maçta henüz gol sesi çıkamdı..

DK 69: Eskişehirspor Youla ile öne geçti. Doğa sağ taraftan cezasahasına girdi. Gerilerdeki Youla'ya çıkardı. Youla tek vuruşla topu ağlara yolladı ve bu sezonki 11. golüne imza attı.

DK 70: Golün ardından bir oyuncu değişikliği daha. Sabri ouyundan çıktı Aydın girdi.

DK 72: Galatasaray'da Kewell sağ kanattan korneri kullandı, arka direğe ortaladı Barış gelişine vurdu ve top savunmaya çarparak uzaklaştı.

DK 74: Eskişehir'de de Doğa çıktı, Poljak oyuna girdi.

DK 75: G.Saray'da son oyuncu değişikliği. Kewell oyundan alında yerine Mehmet Güven girdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*