Sami Yusuf, Feshane'de konser verdi

Sami Yusuf, Feshane'de konser verdi.9050
  • Giriş : 16.09.2007 / 07:19:00

Dünyaca ünlü sanatçı Sami Yusuf, Feshane'de yaklaşık 50 bin kişiye bir konser verdi. 20 bin kişi kapasiteli tarihi mekana konseri izlemek için gündüzden gelmeye başlayanların çoğu dışarıda kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

'1001 İstanbul Uluslararası Feshane Ramazan Etkinlikleri' kapsamında Türkiye'ye gelen ünlü sanatçı Sami Yusuf, Feshane'de 50 bin kişinin katıldığı bir konser verdi. Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen onbinlerce Sami Yusuf hayranı saat 21:00'da başlayacak olan konseri izlemek için öğle saatlerinden itibaren Feshane'yi doldurmaya başladı. İftar saatinin yaklaşmasıyla kalabalık daha da arttı. Feshane önünde biriken araçlar nedeniyle yol Eyüp istikametine doğru kilitlendi.

Saat 21:00'da başlaması planlanan konser sahne önünde yaşanan izdiham nedeniyle yaklaşık 1 saat gecikmeli başladı. Yusuf'un sahneye çıkmasıyla birlikte kalabalıkta coşku doruğa ulaştı. İzleyenleri "Selamünaleyküm" diyerek selamlaya Yusuf, Türkiye'de ve İstanbul'da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Sanatçıya sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlardan bazılarının başlarına üzerinde "Sami Yusuf" yazan bantlar taktığı görüldü. 1200 güvenlik görevlisinin bulunduğu konser sanatçını en sevilen parçası "Hasbi Rabbi" ile başladı.

Yusuf'un konser sırasında eline aldığı Türk bayrağını öperek başına koyması izleyenlerden büyük alkış aldı. Sanatçıya konser sonrasında bir berat takdim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious