Sami Yusuf, İslam dünyasının en büyük rock starı

Sami Yusuf, İslam dünyasının en büyük rock starı.9050
  • Giriş : 25.08.2007 / 00:03:00

Time dergisi, İslamın dünyasının en büyük rock starının Yusuf oldugunu yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Azeri asıllı Sami Yusuf, İslam ve toplumsal konuları işlediği müziğiyle tüm dünyada dinleyici kitlesini her geçen gün artırıyor. Time dergisi Yusuf´u İslam´ın en büyük rock starı olarak lanse etti.

On sekiz yaşındayken dünyanın en prestijli müzik kurumlarından biri olan Londra Kraliyet Müzik Akademisi´nde bestecilik alanında çalışmalarını yürütmek için burs kazanan Sami Yusuf, şimdi milyonları peşinden sürükleyen bir sanatçı. Müzik teorisi ve Orta Doğu makamları hakkında da çok geniş bilgilere sahip olan Sami Yusuf davudi sesi, güçlü yorumu ile başta İngiltere olmak üzere Avrupa ve Uzakdoğu´da ciddi bir dinleyici potansiyeline sahip oldu.

2 MİLYON KOPYA SATTI

Time dergisinin İslam´ın en büyük rock starı olarak lanse ettiği 27 yaşındaki Yusuf, geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Şimdiye kadar 2 milyon kopya satan, albümleriyle adından söz ettiren genç şarkıcıyı cazip kılansa aralarında Türkçe´nin de bulunduğu farklı dillerde şarkılar yapması ve şarkılarında toplumsal konularla din temasını işlemesi. İstanbul´da da bir klip çeken ve şarkılarıyla İslam´ın Batı dünyasındaki kötü imajını yıkmaya çalışan Yusuf, "Bence birçok Müslüman genç kimlik krizi içerisinde. İşte bu noktada benim gibi şarkıcılar diyor ki, bakın hem İngil i z hem Müslü - man olab ilirsi - niz, ya Müslü - man´sınız ya İngiliz ’siniz diye bir şey yok" şeklinde konuşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious