Sami Yusuf ROJ TV'ye konuk oldu

Sami Yusuf ROJ TV'ye konuk oldu.8525
  • Giriş : 19.09.2007 / 15:23:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 23:41:33

Türkiye’ye geldiğinde kanal seçerek bazılarını reddeden Azeri asıllı Mısırlı sanatçı Sami Yusuf, alışılmadık bir tv kanalına konuk oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu kanal PKK’ya yakınlığı ile bilinen ROJ Tv’den başkası değildi. ROJ tv’ye Stüdyo konuğu olarak katılan Sami Yusuf yaklaşık bir buçuk saat hem sohbet etti hem de sevilen parçalarını stüdyo ortamında seslendirdi.

Programda İngilizce konuşan Sami Yusuf konuşmasını tercüman aracılığı ile yaptı. Gayet sıcak bir ortamda geçen sohbette, kardeşlik, barış sanat öne çıktı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de televizyon ve gazete ayrımı yaparak bazı medya organlarına konuşmayan Sami Yusuf’un, PKK televizyonunda uzun süre kalması ve konser vermesi dikkat çekti.

Sami Yusuf ROJ tv’de “Sallallahu aleyhi ve sellem”,  ve "Allahu alllah" gibi çok dinlenen eserlerini seslendirdi. Sami Yusuf geçtiğimiz hafta İstanbul’a geldiğinde yaklaşık 50 bin kişinin izlediği konser vermiş, izleyenlerinin tamamına yakınını ise İslami hassasiyetleriyle öne çıkan insanlar oluşturmuştu. Yine İslamcı gazete ve televizyonlar da Sami Yusuf’a geniş yer vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious