Şamil Sam son virajda

Şamil Sam son virajda.19225
  • Giriş : 15.02.2008 / 15:10:00

Profesyonel boksta ağır sıklette mücadele eden Sinan Şamil Sam, sporculuk yaşamında son viraja girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sinan Şamil Sam, yaptığı açıklamada, ne zaman bırakacağına boks sporunun karar vereceğini ifade ederek, ''Yaşım 33-34, boksta son virajdayım. Maksimum 2-3 sene daha boks yapacağım. Tam olarak ne zaman bırakacağıma ben karar veremiyorum, ona boks karar verir'' dedi.

Elinden geldiğince biraz daha boks yapmaya çalışacağını vurgulayan Sam, ''Boks stili olarak fazla yumruk alan, hırpalanan biriyim. Ne kadar uzun sürer bilmiyorum. Bunu zaman gösterecek. Ben Türkiye'de boksta bir lokomotifim. 'En başarılıyım' demiyorum, ama halk beni sevdi. Şimdiye kadar ne bir sansasyon, ne de kötü bir haberim çıktı. Elimden geldiğince biraz daha boks yapıp, en azından Türkiye'de profesyonel boks rayına oturduktan sonra 'Hadi bana eyvallah' diyeceğim. Ondan sonra antrenörlük veya menajerlik yapabilirim'' diye konuştu.

''11-12 TANE ATIM VAR, 15 AİLEYE BAKIYORUM''

Amatör boksta dünya şampiyonu olduktan sonra, profesyonel boks Türkiye'de olmadığı için Almanya'ya gittiğini anlatan Sinan Şamil Sam, ''Şimdi Türkiye'de de profesyonel boks, resmi olarak yapılabiliyor. Artık Türkiye'de maç organize edeceğimiz zaman ne Almanya, ne de başka bir ülkeye 'Sizin federasyonunuz bize destek versin, Türkiye'de maç yapalım'' demeyeceğiz. Kendi federasyonumuzla yapacağız'' dedi.

Profesyonel boksta kazandığını yarış atlarına yatırdığı gerekçesiyle kendisini eleştirenler olduğunu kaydeden Sinan Şamil Sam, ''11-12 tane yarış atım var. Geçen sene şanssızlık yaşadık, çoğu sakatlandı. Millet 'Sen aptal mısın. Kanınla kazandığın parayı hep atlara yatırıyorsun' diyorlar. Ben de diyorum ki, benim yanımda 15 tane insan çalışıyor. Ben 15 tane aileye bakıyorum. Onların mutluluğu bana yeter. Profesyonel boksta da masör, malzemeci olacak, salon kurulacak, orada çalışan insanlar olacak. Birçok insana iş imkanı sağlayacağımız için çok mutluyum'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious