Şamil Tayyar, Ergenekon hakkında kimden bilgi aldı?

Şamil Tayyar, Ergenekon hakkında kimden bilgi aldı?.17243
  • Giriş : 23.03.2008 / 06:13:00
  • Güncelleme : 23.03.2008 / 01:23:34

Ergenekon hakkında yazdığı yazılar ile gündem oluşturan Şamil Tayyar, bilgi kaynağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ergenekon çetesi hakkında yayınladığı bilge ve belgelerle dikkatleri zürene çeken Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar, örgüt hakkındaki belgeleri nereden aldığını açıkladı.

Dün sabah gerçekleştirilen operayonlar hakkında Haber7.com'a, "Bu bir hamle değil. AK Parti'yi kapatma davasını öne aldır. Yakın zamanda gazeteci ve akademisyenlerden çok sürpriz isimler gözaltına alınabilir" diyen Tayyar bugünkü yazısında bilgi ve belgeleri legal yollardan temin ettiğini açıklayarak kendini savundu.

"Ergenekon deşifre edildikçe şahsıma yönelik saldırılar da artmaya başladı." diyen Tayyar, bildiği herkesi bilmesi gerekenlere söylediğini ve kendisinin de sorguya çekildiğini söyledi.

Ergenekon yapılanmasıyla ilgili bilgileri, 'Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlanan Danıştay Davası tutanaklarından' temin ettiğini belirten Tayyar, "Merak eden baksın dosyaya, onların hepsini orada görecektir." dedi.

İşte Tayyar'ın konu ile ilgili yazısı:

BİLGİLERİ KİMDEN ALDIM

"....Ergenekon deşifre edildikçe şahsıma yönelik saldırılar da artmaya başladı. Özellikle son dönemde gazeteciliği bırakıp siyasi meddahlığa başlayan bir arkadaşımız, atıp tutuyor: Şamil Tayyar, bu bilgileri nereden alıyor? Onu neden sorgulamıyorlar?

Önce şunu söyleyeyim; Merak etmeyin bildiğim her şeyi bilmesi gerekenlere söyledim. Yani beni de sorguladılar. Soruşturmanın gizliliği nedeniyle şimdiye kadar bu konuya girmedim. Nefsi müdafaa durumunda kalmasam yine yazmazdım.

Nereden bulduğuma gelince...

Bu iddiayı ortaya atanlar artık gazeteciliği bıraktıkları için anlamamalarını mazur görmek mümkün. Benim kitapta, 2002-2007 arasındaki tüm çete faaliyetlerine yer veriliyor. Kitabı, dava dosyalarını inceleyerek yazdım.

Ergenekon yapılanmasıyla ilgili sınırlı bilgi ise, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlanan Danıştay Davası tutanaklarında vardır. Merak eden baksın dosyaya, onların hepsini orada görecektir.

Bunun için biraz araştırmak, gazetecilik refleksini unutmamak gerekir.

Bir de dinime söven bari Müslüman olsa. Hem intihalden sicilin bozuk olacak hem MİT’in gizli belgelerini cebinde dolaştıracaksın hem de kalkıp laf yetiştireceksin.

El insaf."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious