Şamil Tayyar'dan CHP'li başkana destek

Şamil Tayyar'dan CHP'li başkana destek.14364
  • Giriş : 17.07.2017 / 17:36:00

AK Partili Şamil Tayyar'dan CHP İl Başkanı Ali Rıza Güder'e destek geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP'li başkan Ali Rıza Güder'in terör örgütü PKK'nın kaçırarak şehit ettiği genç öğretmen Necmettin Yılmaz ile ilgili sözlerine AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan destek geldi.

CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder “Ne istiyorsunuz? Bu daha hayatının baharında annesiyle babasıyla yaşayacak ömrü olan 23 yaşındaki öğretmenden ne istediniz? Belki yarın öbür gün evlenip, çoluğu çocuğuyla, sevdiğiyle yaşayacak ömrü olan bu öğretmenden ne istediniz? Bu işlediğiniz adi cinayetle siz bu coğrafyada sadece gencecik bir insanı değil insanlığı, vicdanı, haysiyeti, onuru da katlettiniz. Ne istiyorsunuz? Gencecik bir insanı öldürüp suya atmak neyin nesidir? Sizin ölüye de mi saygınız yoktur? Ölmüş bir insanın son bir kez annesiyle, babasıyla buluşmasına da mı saygınız yoktur? Anne baba çocuğunun cenazesini almasın mı? Bu zavallı öğretmene bir cenazeyi de mi çok gördünüz? Bir avuç toprağı da mı çok gördünüz? Edemediniz mi bir yolun kenarına bırakıp birinin almasını edemediniz mi? Gencecik bir insanı suya atmak neyin nesidir? Munzur Dağları’nın piri pak suyunu bu adi cinayetle kirletmeye utanmadınız mı? Adlarını kendinize mal ettiğiniz bu dağların zirvesine kurulmuş ağalar divanının gölgesi, onların ızdırap dolu bakışları da mı sizi utandırmıyor? Bu neyin davasıdır? Ne uğruna öldürüyorsunuz ne uğruna ölüyorsunuz; bu kör şiddetin sebebi neyin nesidir?” CHP'li başkanı sözleri vali dahil protokol üyelerini ağlattı.

CHP'Lİ BAŞKANI  DESTEK DE Ak PartiLİ TAYYAR'DAN GELDİ

CHP İl Başkanı  Ali Rıza Güder’e  destek veren AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda,"Yüreğine sağlık. Ne olur bu sağduyunu kaybetme. Böyle adamlara ihtiyaç var. Hele CHP'de. Umarım siyasi ömrün uzun olur" ifadelerini kullandı.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*