Şamil Tayyar Ergenekon'un neresinde?

Şamil Tayyar Ergenekon'un neresinde?.17243
  • Giriş : 05.02.2009 / 12:02:00

Ahmet Kekeç soruyor: Şamil Tayyar Ergenekon'un neresinde?. Onu tam olarak bilemiyoruz ama adı Ergenekoncuya çıkanlar Şamil Tayyar için ne düşünüyorlar, bunun yanıtı sadece bizde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aslında paşalara sözümüz vardı yazmayacaktık. Ki sözümüzü tutup yazmamış ve hatta olayı bile unutmuştuk. Ama Ahmet Kekeç'in bugünkü yazısı üzerine o espriyi hatırladık ve önemine binaen yazmaya karar verdik. Paşalarımızın Kekeç'in yazısının başlığını görünce bize hak verip kusura bakmayacaklarını ümit ediyoruz.. Hatta paşalarımızdan biri "Gazeteci senden biz söz duyacak da yazmayacak, mümkün mü? Sen şimdiden tedbirini al" diyerek bize güvenmediğini ifade etmişti, malesef o haklı çıktı. Ama biz en azından isim vermeyerek sözümün bir kısmını tutmuş olalım...

Ahmet Kekeç usta bugünkü yazısında "Şamil Tayyar Ergenekon'un neresinde?" diye sormuş ve ekleştirmiş "Bu başlığın İşçi Partisi ve yandaşlarını hoşnut edeceğini biliyorum. Şamil hayranları da "bakalım neresindeymiş Ergenekon'un?" merakıyla okuyacaklardır. Hatta Şamil'in kendisi de, ilk bu yazıya takılacaktır"

Sonra onun gazetecilik meziyetlerini övüyor ve 28 Şubat'la ilgiil Kıt'a Dur adlı kitabına Şamil Tayyar'ı kendisinin teşvik ettiğini söylüyor.

Doğrudur, yazının başlığı merak cezbedicidir, en soğukkanlı insanın bile "sazan damarlarını" kabartacak kadar iyi bir zamanlamaya sahiptir. Ahmet Kekeç de olayın farkında ki Şamil Tayyar'ın Ergenekon davasında adının öne çıkmasıyla ilgili olarak hasımlarının kafasında cevap arayan bir yığın soru işareti birikmiş durumda... Ve bu başlıktan da seziyoruz ki yazarın kanadında da bu soru işaretlerine tatmin edici bir cevap verememerinin tedirginliği var...

Kekeç'in "Şamil Tayyar Ergenekon'un neresinde?" sorusunu görüp, yazıyı okuyunca biz "Şamil Tayyar Ergenekoncuların neresinde?" diye sorma ihtiyacı hissettik...

Çünkü bunun cevabını net olarak veren bir sohbette bulunmuşluğumuz var. İki emektar paşamıza eşlik ettiğimiz bir yemekte adı Ergenekoncuya çıkartılmış, Avrasyacı tezi savunan ve bunun siyasal, ekonomik ve stratejik nedenlerini açıklayan bir paşamız konu düellodan açılınca, Şamil Tayyar'a olan öfkesini çok net bir şekilde şöyle dile getirmişti:

"Onunla bir kılıç düellosu yapmayı çok istiyorum. Niçin biliyor musunuz? Kalbinin tam üstüme adımın baş harflerini kılıçla kazımak için. kazıyayım da o, ne zaman bir işe soyunacak olursa onunla beraber olanlar orada benim adımı görsünler. Görelim yiğitlik o zaman nasıl oluyormuş..."

Şimdi siz karar verin. Avrasyacı olup adı Ergekoncuya çıkartılmış emekli bir paşanın düşünceleri bu ise gerçekten Ergenekoncu olanların dünyasında Şamil Tayyar'ın yeri neresidir?

(Haber 7)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*