Samimi olsun, plaketini biz verelim

Samimi olsun, plaketini biz verelim.13669
  • Giriş : 24.11.2008 / 05:30:00
  • Güncelleme : 23.11.2008 / 23:55:13

Sendikalar Baykal'ın samimiyetine inanmıyor. Yapılan açıklamada, 'Samimi olsun plaketini biz verelim' diyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, CHP'nin rozet açılımını rol olmaktan çıkartıp gerçek hayata uygulaması durumunda CHP'nin tarihe geçeceğini söyledi. Gündoğdu, "CHP, halkın, milletin, değerlerini tokatlamaktan vazgeçsin. Başörtülü, başı açığın tamamını kucaklasın. Plaketi, Eğitim-Sen'den, Memur Bir Sen'den" dedi.

Memur-Sen de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ın çarşaflı üyelere parti rozeti takmasıyla başlayan tartışmalara katıldı. CHP'nin bu konudaki samimiyetini sorgulayan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, parti yöneticilerinin rozet taktıkları bayanlara kendi içlerinden gelen eleştirilere cevap verirken bile toplum mühendisliği yaptığını savundu.

Memur-Sen'e bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası'nın 'Öğretmenlerin Meslek Memnuniyeti Araştırması'nın sunum toplantısında konuşan Ahmet Gündoğdu, bir soru üzerine CHP'nin 'çarşaf açılımı'nı değerlendirdi. Gündoğdu, çarşaflı üyelere rozet takılmasıyla ilgili parti içerisinden gelen eleştirilere karşı "Bunların içi temiz, yani CHP'ye katılmayanların içi pis" şeklindeki yaklaşımla toplum mühendisliği yapıldığını ileri sürdü. Memur-Sen Genel Başkanı, rozet açılımını rol olmaktan çıkartıp gerçek hayata uygulaması durumunda CHP'nin tarihe geçeceğini söyledi. Ahmet Gündoğdu, "CHP, halkın, milletin, değerlerini tokatlamaktan vazgeçsin. Başörtülü, başı açığın tamamını kucaklasın. Plaketi, Eğitim-Sen'den, Memur Bir Sen'den" diye konuştu.

Ahmet Gündoğdu, sosyal demokrat sıfatsını kullanan CHP'nin başörtüsü ve Ergenekon davasında takındığı tutumla demokratlığı, belediyelerin öğrencilere verdiği bursların iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak da sosyalliğini ortadan kaldırdığını savundu. Gündoğdu, yargının da ana muhalefet partisinin verdiği her siparişi karşılıyormuş gibi bir görüntü verdiği yorumunu yaptı. Ahmet Gündoğdu, "Darbecilerin buna bir daha tevessül edemeyeceğini düşünüyoruz. Fakat yargı devleti ilerliyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*