'Şampiyon biziz ikinci kim?'

'Şampiyon biziz ikinci kim?'.11046
  • Giriş : 03.05.2009 / 20:07:00

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Gaziantepspor yenilgisinin ardından TFF'ye adeta göndermede bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Gaziantepspor yenilgisinin ardından "Şampiyon biziz, ama birinci kim bilmiyorum" dedi. Gaziantepspor'un bugün canlı ve istekli olduğunu, kazanmak için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını ifade eden Uygun, maçın saatini eleştirdi.

Uygun, "Bugün Gaziantep'te havanın sıcak oluşu Futbol adına yapmak istediğimiz şeyleri engelledi. Dolayısıyla geçen hafta Sivas'ta 11 derecede maç oynarken, bugün 20-25 derecede bir sıcaklıkta maç oynatmak güzel bir fikirdi. Bu güzel fikri alanları tebrik ediyorum" diye konuştu.

"Mağlubiyetin suçlusu aranıyorsa o benim" diyen Uygun, sözlerini şöyle tamamladı:

"Tabii bugün zor bir deplasmanda olduğumuzu biliyorduk, ancak kazanmak istiyorduk. Daha önce 3 galibiyet, 1 beraberlik, 1 de mağlubiyet diyordum. Şimdi 3 galibiyet, 1 beraberlikle arzuladığımız hedefe varacağız. Bunu hep beraber göreceğiz. Şampiyon biziz, ama birinci kim bilmiyorum. Buraya kadar gelen, bu bütçe ve bu kadroyla bunu başarabilen bir Sivas camiası var. Gaziantepspor oraya geldiğinde onbinlerce karanfille karşılamıştık, aynı şekilde uğurlanıyoruz."

Gaziantepspor cephesi

Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Coucerio ise oyunun büyük bölümünde kendi oyunlarını rakiplerine kabul ettirdiklerini belirterek, "Lig lideri ve güçlü bir kadroya sahip olan Sivasspor'u yendiğimiz için mutluyuz. Ama yalnızca bir maç kazandık" dedi.

Jose Coucerio, karşılaşma sonrasında yaptığı değerlendirmede, her iki ekibi de oynadıkları futboldan dolayı kutladığını, çok zor bir 90 dakika oynandığını, her an sonucu değişebilecek bir karşılaşma oynadıklarını söyledi.

Sivasspor'u, gösterdiği mücadeleden dolayı kutladığını ifade eden Coucerio, "Çünkü büyük takımlarla şampiyonluk mücadelesi sürdürmek zordur. Maçın sonucu her an değişebilirdi. Maçın en önemli anlarında oyunun kontrolü bizdeydi. Oyunun büyük bölümünde rakibe kendi oyunumuzu kabul ettirdik. İyi bir maç oldu. Güçlü, kaliteli ve iyi bir ekibe karşı, bizden fizik olarak üstün bir rakibe karşı sahamızda kazandık. Oyuncularım atletik olarak güçlü olmamalarına karşın kendilerinden kondisyon ve fizik olarak daha güçlü bir rakibe karşı kazanmasını bildiler" diye konuştu.

Maçın 20. dakikasında yaptıkların bir ufak hatadan dolayı 1-0 yenik duruma düştüklerini belirten Coucerio, "İlk yarıya yenik girdiğimiz için ikinci yarıda farklı değişiklikler yapmamız gerekiyordu. Gaziantepspor, ilk kez yenik duruma düştüğü bir maçı galip getirmesini bildi" dedi.

Geçen hafta yitirdikleri Gençlerbirliği maçında da Futbol adına güzel şeyleri sahaya yansıttıklarını, ancak gol atamadıklarını hatırlatan Coucerio, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Buraya geldiğim ilk gün söylemiştim. Gol atamazsan yersin. Futbolun kuralı budur. Bu dediğim şey Ankara'da gerçekleşti. Ama bugün Sivasspor karşısında golü bulduktan sonra futbolcularımın davranışları değişti, koşmaları değişti. Sizlere çok açık birşey söylemek istiyorum. Oyunu saha içinde oynayanlar futbolculardır. Ben, teknik direktör olarak oyuncularımın daha iyi olması için onlara yalnızca yardım ediyorum. Onların daha iyi olmasını sağlamak benim işim. Sadece bir maç kazandık. Yapmamız gereken çok iş var. Gençleri bu takıma kazandırmam gerekiyor. Özellikle PAF takımından futbolcuları (A) takıma kazandırmayı düşünüyorum. Bu biçimde gençleri oynatıp, maç kazanmanın zor olduğunu biliyorum. Biraz daha zamana ihtiyacımız var. Gençlerimizi kazanarak, Gaziantepspor'un geleceğini kuracağız. Yalnız biraz zaman istiyorum. Teknik direktörler geçicidir ama kulüpler kalıcıdır. Kalıcı işler yapmamız gerekiyor. "

Beto'nun, golü attıktan sonra ikinci sarı karttan gördüğü kırmızı kartla oyundan atılmasını da değerlendiren Coucerio, "Beto, duygusal bir anda hata yaptı. Yenilgiden galibiyete dönerken Beto duygusal davrandı. Türkiye Ligi liderine karşı iş başardık. Takımımı duygusal olarak da hazırlayacağım" diye konuştu.

Portekiz'e gitmesi konusuna açıklık getiren Coucerio, "Portekiz'e ailevi konular nedeniyle gitmek zorundaydım. Aklım orada olacağına gitmem gerekiyordu. Litvanya'dan doğrudan Gaziantep'e gelmiştim. Buna saygı duyulması gerekiyor. Biz, hakeme değil, maça konsantre olduk. Hakemler de insandır ve hata yapabilirler" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*