Şampiyon güreşçi memleketinde çiçeklerle karşılandı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Avrupa Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan İsmail Güzel, memleketi Konya'da yakınları ve sporcu arkadaşları tarafından çiçeklerle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehir girişinde krallar gibi karşılanan Güzel'in duygulu olduğu gözlendi. Ardından Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek'in makamına giden genç güreşçi, Akyürek'e kendine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Yıllar sonra Türkiye'ye ağır siklette altın madalya kazandırmanın sevincini yaşadığını söyleyen Güzel, yeni başarılara imza atmak için daha iyi çalışacağını ifade etti. Şampiyonluk kürsüsüne çıktığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Güzel, "Gerçekten iyi çalışmıştım ve sonucunu da gördüm. Türkiye'ye yıllar sonra ağır siklette bir altın madalya kazandırmak beni ayrıca gururlandırıyor. Bu madalyayı bizim arkamızdan desteklerini esirgemeyen Başkan Akyürek'e ve Türkiye'ye armağan ediyorum." diye konuştu.

Şampiyonun Konya'dan çıkmasının kendilerini çok sevindirdiğini belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise başarısından dolayı İsmail Güzeli tebrik etti. Altın madalyanın İsmail'e ayrı bir sorumluluk yüklediğini hatırlatan Akyürek, İsmail'den yeni başarılar beklediklerini kaydetti. Akyürek şunları söyledi: "Gerçekten İsmail'in şampiyon olması bizi çok sevindirdi. Kendi memleketimizden bir evladımızın altın madalya alması göğsümüzü kabarttı. Bizde İsmail'in başarılarının devamını diliyoruz."

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, daha sonra İsmail Güzel'e plaket ve çiçek taktim etti. Akyürek, Güzel'e bir de daire vereceklerinin müjdesini verdi.

Milli güreşçi İsmail Güzel, Rusya'nın Başkent'i Moskova'da düzenlenen 53. Avrupa Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda, 120 kiloda altın madalya kazanmıştı. Şampiyona'nın 2. ve son gününde ilk turda Litvanyalı Mindaugas Mizgaitus, 2. turda Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi Belarus'tan Sergei Artiukhin ve yarı finalde de Ukraynalı Oleg Chernetsky'yi yenen Güzel, finalde Finli Juha Ahokas karşısında 1-0 yenik durumdayken 1 dakika 45 saniyede rakibini tuşlamayı başararak ilk kez Avrupa şampiyonluğuna ulaşmıştı. İlk kez (A) Milli Takım formasını giyen İsmail Güzel, Türkiye'ye grekoromen stilde, 38 yıl aradan sonra ağır sıklette altın madalya sevinci yaşatmıştı.Milli güreşçi İsmail Güzel, Polonya'da, 5-7 Ağustos 2005 tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanmıştı. Polonya'daki şampiyonada ilk turda Macar, ikinci turda ise Bulgar rakibini yenmişti. Üçüncü turda Dünya Şampiyonası'nda finalde yenildiği İsveçli rakibiyle karşılaşan İsmail Güzel, rakibini yenerek adını finale yazdırmıştı. Güzel, finalde Rus rakibini 2-0 yenerek Avrupa şampiyonu olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious