Şampiyon kuaför denizde boğuldu

Şampiyon kuaför denizde boğuldu.13914
  • Giriş : 26.06.2009 / 17:56:00

Tekne alabora oldu, çıraklarını kurtarmak isterlerken suya gömüldüler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tuzla'da balık tutmak için iş ortağı ve çırağıyla birlikte denize açılan Dünya Kuaför Şampiyonu Ahmet Karakışla'nın teknesi, aniden çıkan fırtınaya yakalanıp alabora oldu. Yüzme bilmeyen çırağını kurtarmaya çalışan Ahmet Karakışla ve ortağı Erdinç Karaman boğuldu. Çırak Ali Angi'yi ise balıkçılar son anda ölümden kurtardı.

Kadıköy'ün Göztepe Semti Bağdat Caddesi'ndeki kuaför dükkanından dün saat 15.00 sıralarında ayrılan Dünya Kuaför Şampiyonu Ahmet Karakışla, Tuzla'daki yazlığına geldi. İş ortağı 37 yaşındaki Erdinç Karaman ve 14 yaşındaki çırağı Ali Angi'yi de yanına alan evli ve 2 çocuk babası Ahmet Karakışla, kendi yaptığı teknesiyle saat 17.00 sıralarında denize açıldı. Daha sonra açıkta çıkan fırtınayla, dalgaların boyu 2 metreyi bulunca kıyıya gelmeye çalışan Karakışla'nın teknesi ters dönüp alabora oldu.

BALIKÇILAR YARDIMLARINA KOŞTU

Dalgalar arasındaki 3 kişinin yardımına koşan çevredeki balıkçılar, denizin dibine batan ve yüzme bilmeyen çırak Ali Angi'yi kurtarmaya çalıştı. Görgü tanıklarının ifadesine göre Ahmet Karakışla ve ortağı Erdinç Karaman, 2- 3 kez denizin dibinden çırpınan çırak Angi'yi su yüzüne çıkardı. Bir yandan çıraklarını kurtarmaya çalışan Karakışla ve Karaman bir yandan da insan boyundan yüksek dalgalarla mücadele etmeye çalıştı. Çırak Ali Angi, balıkçıların da yardımıyla kurtarıldı.

İPİ YAKALAYAMADILAR

Dev dalgalar arasından çıraklarını kurtarmak için büyük mücadele verirken çok yorulan ve su yutan Ahmet Karakışla ve ortağı Erdinç Karaman, atılan ipi de yakalayamadı ve bitap düşüp denizin dibine indi. Kısa bir süre sonra 2 ortağın cansız bedenleri su yüzüne çıktı. Balıkçılar tarafından kenara getirilen cesetler, Tuzla Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Ölümden dönen Ali Angi ise Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor.

Enis Fosforoğlu Tiyatrosu'yla Diyarbakır turnesinden dönen Ahmet Karakışla'nın büyük oğlu tiyatro sanatçısı Koray Karakışla, "Uçaktan iner inmez arkadaşlarım aradı. Denizde babamın teknesinin alabora olduğunu ve hastaneye kaldırdıklarını söyledi. Hastaneye geldiğimde acı gerçekle karşılaştım. Görgü tanıklarıyla polis merkezinde görüştüm. Yanlarında çalışan yüzme bilmeyen çıraklarını kurtarmaya çalışırken yorulup bir daha da denizden çıkamamışlar.1983- 84 ve 85 yıllarında İtalya, Fransa, İspanya'da yapılan Dünya Kuaförler Şampiyonası'nda birincilikleri olan babam, 12 yıl Türk Milli Takım formasını en iyi şekilde temsil etti. Türkiye'ye şampiyonluklar kazandırdı. Babam kendi yaptığı tekneyle her fırsatta denize açılırdı. Bir deniz aşığı olan babamı deniz aldı. Babam askeri deniz lisesinde okurken, kuaförlüğü tercih etmiş. Saç yapmayı taramayı çok severdi" dedi.

`TEKNE ALABORA OLMUŞ'

Ahmet Karakışla'nın eşi Nur Karakışla, "Denizde olay olduğunu duyan komşularım hepsi İstanbul Denizcilik Fakültesi önüne doğru koştu. Ben de gitmek istedim. Komşularım `Önemli bir şey yok. Tekne alabora olmuş. Eşinizi hastaneye kaldırmışlar' dedi. Acı gerçekle hastanede yüz yüze geldim" diye konuştu. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*