'Şampiyon olalım yeter'

  • Giriş : 28.12.2006 / 00:00:00

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Necati Ateş, sezon sonunda şampiyon olacaklarına inandığını belirterek "Galatasaray ruhunu sahaya yansıttığımızda yapamayacağımız şey yok" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Necati Ateş, Sarı-kırmızılı taraftarların sorularını cevapladı. Şampiyon olacaklarına inandığını söyleyen Necati Ateş, "Şampiyon olalım da ben hiç gol atmasam da olur. Önemli olan takımın başarısı. Galatasaray ruhunu sahaya yansıttığımızda yapamayacağımız şey yok. Geçen yıl kazandığımız şampiyonluk da bunun en çarpıcı kanıtıdır" dedi.

Ligin ilk yarısında yaşadığı sakatlıklar nedeniyle yeterince oynayamadığını ve bu nedenle gerçek performansını sahaya yansıtamadığını anlatan Necati Ateş, şöyle konuştu: "11 yıllık profesyonel Futbol hayatımda ilk kez ağır bir sakatlık geçirdim. Ligin ilk yarısında sakatlıklar nedeniyle yeterince oynayamadım. Sakatlığa alışık olmadığımdan nasıl bir şey olduğunu bilmediğimden çok bocaladım. Ancak devre arasında eksiklerimi tamamlayarak ligin ikinci yarısına formda gireceğimi düşünüyorum."

Necati Ateş, "Teknik Direktör Eric Gerets ile sözleşme yenilenmemesi takımı olumsuz etkiledi mi?" sorusuna şöyle karşılık verdi: "Teknik heyetin durumu oyuncuları etkilememeli. Futbol oyuncusunun işi sahada başlar, sahada biter. Saha dışında ne olursa olsun sahadaki iş iyi yapılmalıdır."

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde başarısızlığının gerçek nedeninin performanslarını sahaya iyi yansıtamamak olduğunu ifade eden Necati Ateş, sözlerine şöyle devam etti: "Şampiyonlar Ligi'nde başarısız olmamızda tüm diğer etkenler gibi Olimpiyat Stadı'nın da bir etkisi olmuştur. Ancak başarısızlığımızın asıl nedeni kendimizi sahaya iyi yansıtamamamız. Basit hatalar yapmamız sonucu önemli puanlar kaybettik."

Necati Ateş, 'Gol attıktan sonra niçin kolunu öpüyorsun ?' sorusuna ise "Yüzüğüm ya da yüzük parmağım eşimi simgeliyor, kolumdaki dövmede ise oğlum Emre'nin adı yazıyor" diye cevap verdi.

Necati Ateş, bir başka soru üzerine, geçen sezon şampiyonluk yolunda 16 dakikanın o gece 16 yıl gibi uzadıkça uzadığını, bitmek bilmediğini belirtti. Geçen seneki şampiyonluğu bir filme benzeten Necati Ateş, "Daha önce hiç çekilmemiş, bambaşka bir film olurdu. Tutku, hayal, kabus, gerilim, heyecan, gözyaşı, mutlu son. Hepsi bir arada" ifadelerini kullandı.

Necati Ateş, Ali Sami Yen Stadı'nda Fenerbahçe'yi 1-0 yendikleri maçta attığı golün kendisi için en özel anlamı olan gol olduğunu, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Fenerbahçe'yi yendikleri 5-1'lik Türkiye Kupası finali maçını da unutamadığını söyledi.

Fenerbahçe derbilerinde son senelerdeki başarısızlığı da şansızlığa bağlayan Necati Ateş, "Biraz şanssızlık da var işin içinde. Bu şanssızlığı yenmemiz gerek, bunu kırdığımız zaman da sonuç çok farklı oluyor" dedi.

Galatasaray'dan ayrılmayı hiçbir zaman düşünmediğini, Galatasaray ile 2010 yılına kadar sözleşmesinin süreceğini belirten Necati Ateş, Fenerbahçe taraftarı olmadığını da söyledi.

Türk futbolunun dünya klasmanında üst düzeyde olmadığını anlatan Ateş, "Ne yazık ki çok üst düzeyde değiliz. Eğer üst düzeyde olsaydık, dünya takımlarıyla karşılaşıyor, onlarla mücadele ediyor olurduk" dedi.

Futbola başladığı ilk günlerde bu noktaya geleceğini düşünmediğini, ama hep çalıştığını, şansını hep zorladığını ifade eden Necati Ateş, sözlerine şöyle devam etti: "Şu an istediğim yerdeyim artık ama bu hedeflerimin tükendiği anlamına gelmez. İnsana hep daha büyük hedefler gerekir, örneğin Avrupa'da Türkiye'yi layıkıyla temsil etmek gibi."

Golcü futbolcu Ateş, oyuna sonradan girmenin ve kendisinden gol beklenmesinin üzerinde bir baskı oluşturmadığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious