Şampiyon taraftarıyla buluştu

Şampiyon taraftarıyla buluştu.86006
  • Giriş : 27.05.2007 / 23:24:00

Bursa'da düzenlenen Türk Telekom Lig A'ya yükselme maçlarında rakiplerini yenerek şampiyon olan ve Lig A'ya çıkan Giresunspor, taraftarlarının yoğun ilgisi altında Giresun'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Lig B 4. Grup'tan lider olarak çıkan ve play-offlara katılmaya hak kazanan Giresunspor, ilk rakibi Kahramanmaraşspor'u yendikten sonra yarı finalde Marmarissporla karşılaştı. Yarı finalde taraflar 120 dakikanın sonunda yenişemeyince maç penaltılara gitti ve penaltılar sonunda kazanan taraf Çotanaklar olunca finalistler belli oldu. Final maçında 15 bin taraftarın desteklediği Giresunspor, Adana Demirspor'u 5 - 1 gibi farklı bir sporla yendi.

Final maçını da kazanarak şampiyon olan takımlarını bağırlarına basmak isteyen Giresunlular, öğle saatlerinde Giresun'da olması beklenen kafileyi, Karadeniz Sahil Yolunda 5 saate yakın bir süre beklediler. Ordu il sınırından itibaren konvoy halinde gelmek zorunda kalan kafile 5 saatlik bir gecikmeyle Giresun'a gelebildi. Bulancak durağında otobüsün üstüne çıkan oyuncular taraftarlarla karşılıklı tezahürat yaptılar. Daha sonra otobüsten inen oyuncu ve teknik heyet, belediye meydanına ilerledi. Oyuncuları omuzlarına alan taraftarlar, yol boyunca tezahüratlarla Giresun sokaklarını inlettiler.

Belediye binasının önünde bir konuşma yapan Giresunspor Kulübü Başkanı Mehmet Fatih Kitapçı, Bursa'da yaşadıkları atmosferin aynısını Giresun'da da yaşadıkları belirterek, "Biz ligin başında inanarak bu yola çıkmıştık. Arkadaşlarım, futbolcularım ve teknik heyetim, Allah'ın izni ile bugün sizin karşınıza şampiyon olarak geleceğiz dedik ve şampiyon olarak geldik. Bu şampiyonluğu size armağan ediyoruz. 2 Lig B sonra 2 Lig A, inşaallah onun peşinde Süper Lig demiştik, onu da başaracağız. Sizler arkamızda durduğunuz sürece, Allah'ın da izni ile Süper Lig hedefimizi de gerçekleştireceğiz." dedi.

Başkanın konuşmasından sonra Gazi Caddesinde yürümeye devam eden taraftarlar ve onların omuzlarındaki oyuncular, Debboy mevkiine geldiklerinde İstiklal Marşı okudular. Yol boyunca Giresunluların sevgi gösterilerine maruz kalan oyuncular gördükleri ilgilerden dolayı zor anlar yaşadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious