Şampiyona ödül töreniyle sona erdi

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyon Kulüpler Kupası'na katılan sekiz takım BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer bakanların gönderdiği telgrafların okunması ile başlayan törene; Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, İkinci Başkan Murat Aksu, Genel Sekreter Kenan Öner, Basketbol Komitesi Başkanı Yahya Kemal Gençer, Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Eren, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve diğer yetkililer katıldı.

Bakan Mehmet Ali Şahin yaptığı konuşmada, Beşiktaş'ın büyük bir organizasyonu Türkiye'ye getirdiği için gurur duyduğunu söyledi. Bakan Şahin, ödül töreninde şunları söyledi: "Oynanan maçları takip edemediğim için içimde bir burukluk hisssediyorum. Beşiktaş'ı iki bakımdan kutlarım. Birincisi, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi gibi bir tesisi İstanbulumuza ve ülkemize kazandırdıkları için. İkincisi ise geçtiğimiz yıl Şampiyon olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın, bu yıl da böylesi önemli bir şampiyonayı ülkemize getirdiği için. Kendim ve hükümetim adına Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne çok teşekür ederim."

Oldukça renkli görüntülerin yaşandığı törende Şampiyon RSV Lahn Dill'e ödülünü Bakan Mehmet Ali Şahin, Beşiktaş Başkan Yıldırım Demirören ve IWBF Başkanı Jan Berteling beraber verdiler. İkinci olan GSD Anmic Sassari ödülünü Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve Beşiktaş İkinci Başkanı Murat Aksu'dan alırken, üçüncü Tabu Cantu'nun kupasını Genel Sekreter Kenan Öner verdi.

Şampiyona'nın en skorer ismi 139 sayı atan Patrick Anderson olurken, en centilmen takım da İtalyan Santa Lucia Sport oldu. Beşiktaşlı oyuncu Mehmet Akın da IWBF tarafından "Gelecek vaat eden örnek oyuncu" seçildi.

Törende bir konuşma yapan IWBF Başkanı Jan Berteling, İstanbul'da çok mutlu günler geçirdiklerini belirterek şampiyonanın kusursuz geçtiğini söyledi. Berteling, "Sporcular takım ruhunu sahaya tam anlamı ile yansıttılar. Hepsini kutluyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

Turnuva sonunda sıralama şöyle oluştu:

1.RSV-LAHN DİL

2.GSD ANMIC SASSARİ

3.TABU CANTU

4.C.D. FUNDOSA GRUPO

5.SANTA LUCIA SPORT

6.HYERES HANDİ CLUB

7.SKK SANA SANSKİ MOST

8.BEŞİKTAŞ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious