Şampiyona süper para ödülü

Şampiyona süper para ödülü.9919
  • Giriş : 21.05.2008 / 21:20:00

MasterCard'ın araştırmasına göre, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde bugün Manchester United ile Chelsea arasında oynanacak karşılaşmanın galibi müthiş bir paranın da sahibi olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avrupa Şampiyonlar Ligi resmi sponsoru MasterCard tarafından, spor ekonomisi uzmanlarından Simon Chadwick'e yaptırılan araştırmaya göre, bu akşam Rusya'nın başkenti Moskova'nın Luzhniki Stadı'nda iki İngiliz takımı arasında oynanacak karşılaşmanın galibi 108 milyon avrodan fazla gelir elde edecek.

Bu arada, Rusya'nın başkentine 45 milyon avro para akışı sağlanacak, Moskova'daki finalin toplam ekonomik etkisi 267 milyon avronun üzerinde olacak.

Araştırmaya göre, Manchester United ve Chelsea Futbol kulüplerinin her biri, İngiltere finalindeki ilk mücadelelerinden bu yana artan takım değerleri, ödül paraları, sponsorluk anlaşmaları, televizyon hakları, sezonluk bilet satışlarındaki artış gibi pozitif ekonomik etkilerden faydalanıyor.

Manchester United ve Chelsea kulüplerinden her birinin, Avrupa Şampiyonlar Ligi kampanyaları süresince 38 milyon avrodan fazla gelir elde ettiği, bu durumda, final maçını kazanan takımın toplamda 146 milyon avrodan fazla bir kazanca sahip olacağına dikkat çekiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious