Şampiyondan örnek davranış!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

ÖSS Birincisi İsa Kerem Bayırlı, 5 bin YTL'lik birincilik ödülünü UNICEF'e bağışladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ÖSS'de yabancı dil bölümünde 395 puan alarak Türkiye Birincisi olan Bayırlı, bir görevi yerine getirdiğini anlatarak, herkesin sivil toplum kuruluşlarına destek etmeye çağırdı. Törende Bayırlı'ya bağışından dolayı UNICEF'in plaketi ve rozeti verildi.
ÖSS'de Yabancı Dil Bölümü'nde 395 puan alarak birinci olan İsa Kerem Bayırlı, dershanesinden aldığını 5 bin YTL'lik birincilik ödülünü törenle UNICEF'e bağışladı. ÖSS Birincisi Bayırlı, Türkiye birincisi olduğu için değil, aldığı ödülü UNICEF'e vermek için törene katıldı. Dershanelerin birincilere çeşitli ödüller vermesini doğru bulmadığını anlatan Bayırlı, bu gibi ödüllerin ÖSS'yi amacından saptırdığını kaydetti. Bayırlı, "Başarımın bir sırı yok. Karar verdim ve uyguladım. Başarı gözümüzü kör etmemeli. ÖSS süreci sosyal anlamda bir çok götürüsü olan bir süreç. Bunları bile bile başarmaya çalışıyoruz. Tavsiyem, gençlerin ÖSS'yi niçin kazanmaları gerektiğini iyi düşünmeleridir." şeklinde konuştu.

Antakya'da eşi ile beraber bir tatlıcı dükkanında çalışan İsa'nın babası Mehmet Bayırlı ise, çocuğuna maddi manevi destek olduklarını anlatarak, oğlunun birinciliği ile duydukları gururu ifade etti. Baba Mehmet Bayırlı, oğlunun aldığı ödülü UNICEF'e bağışlamasını ise oğlunun kişisel tercihi olarak gördüğünü dile getirdi.

Park Orman'daki törende, İsa Kerem Bayırılı, Bil Dershaneleri tarafından kedisine verilen 5 bin YTL'lik ödülü UNICEF Milli Komitesi İstanbul Bölge Müdürü Adile Soykalan'a verdi.

UNICEF Temsilcisi Soykalan, İsa'nın UNICEF Temsilcisi olmasını istediklerini belirterek, Bayırlı'ya UNICEF'in teşekkür plaketini ve rozetini verdi. Bil Dershaneleri Yönetimi de İsa Bayırlı'ya dizüstü bilgisayar hediye etti.

Antakya Nihal Turgut Anlar Öğretmen Lisesi mezunu olan ÖSS-YDS Birincisi İsa Kerem Bayırlı, yabancı dil sınavında 395,117 puan alarak Türkiye Birincisi olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious